Browsing Tag

Bushi

Nga Teuta te Gjilani, prezantohen Bushiç dhe Progni

Tomislav Bushiç dhe Gerhard Progni janë prezantuar sot zyrtarisht si lojtarë të Gjilanit. Të dy futbollistët luajtën sezonin e shkuar për Teutën në Superiore dhe ishin dy lojtarë shumë të rëndësishëm në formacionin e Bledi Shkëmbit. Në…

Bushi paralajmëron Malën: Nuk bëhet shaka me kombëtaren

Trajner i kombëtares U21 të Shqipërisë, Alban Bushi, foli para gazetarëve në daljen për shtyp të organizuar ditën e sotme në ambientet e selisë së FSHF-së. Trajneri i shpresave foli mbi barazimin në Andorra dhe çështje të tjera të…

Bushi sjell risi te shpresat, grumbullohet mesfushori i Leganesit

Trajneri i Kombëtares U21 të Shqipërisë, do të bëjë së shpejti të ditur listën me lojtarët e grumbulluar për dy miqësoret ndaj Maltës, që do të zhvillohen më datë 16 dhe 19 nëntor, në “Selman Stërmasi” e “Loro Boriçi”. Ndërkohë, emri më…

Shpresat barazojnë në Estoni, Seferi protagonist me dopietë

Përfaqësuesja e shpresave e ka mbyllur me një barazim 2-2 në transfertë ndaj Estonisë,  fazën e kualifikuese të Europianit të kësaj grupmoshe. Kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi e gjetën veten dy herë në avantazh falë dy golave të…

Dëmtohet Durmishaj, Bushi grumbullon Jurgen Bardhin

Një ndër elementët më të rëndësishëm të Shqipërisë U-21, Fiorin Durmishaj, është dëmtuar në prag të sfidës së 10 tetorit kundër Islandës, kualifikuese Europiani që do të luhet në Elbasan. Sulmuesi, i cili aktivizohet me Panioniosin në…

Alban Bushi kërkon… mrekullinë në shtëpinë e Xhorxh Bestit

Shqipëria U-21 e drejtuar nga Alban Bushi do të zbresë sot në fushë, në orën 20:30, në stadiumin “Mourneview Park” të Belfastit, përballë kombëtares së Irlandës së Veriut. Praktikisht, në shtëpinë e të madhit Xhorxh Best. Shpresat vijnë nga…

Afron debutimi zyrtar, Bushi publikon listën e U-21

Alban Bushi ka disa muaj që bën prova e miqësore, por tashmë ka ardhur momenti që të debutojë në një ndeshje kualifikuesen drejtimin e kombëtares shqiptare U-21. Më 12 qershor Shqipëria do ta nisë me sfidën shtëpiake kundër Estonisë…