Dëmtohet Mersinaj, Bushi bën lëvizjen e çuditshme te Shpresat

0

Një dëmtim i mbrojtësit Jon Mersinaj ka detyruar trajnerin e kombëtares U21 të Shqipërisë të bëjë ndryshime në listën e të grumbulluarve për ndeshjet ndaj Turqisë dhe Uellsit.

Bushi nuk ka preferuar të bëjë në zëvendësim kokë për kokë, por ka ftuar një sulmues në vend të mbrojtësit të dëmtuar. Bëhet fjalë për futbollistin e Teutës Lorenco Vila, lojtar që ka qenë dhe më parë në listat e grumbullimeve të kombëtares së shpresave.

Kombëtarja U21 do të niset më datë 5 qershor drejt Stambollit, ndërsa të premten do përballet me Turqinë në kuadër të fazës së grupeve të kualifikueseve të Europianit U21.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.