Browsing Tag

Blerim Krasniqi

Kukësi pazar në Korçë, synohet një sulmues

Kukësi është vënë prej kohësh në ndjekje të një sulmuesi. Vasil Shkurtaj është lojtar që do kënaqte çdo trajner të Superiores, por kampionati është i gjatë dhe te Kukësi kanë pasur gjithmonë “arsenal” të bollshëm në repartin e sulmit.…

Skënderbeu pa sulm, Shehi në “ankth” për Muzakën

Skënderbeu duhet të fitojë me çdo kusht me Luftëtarin, por problemi është reparti i sulmit për trajnerin Orges Shehi. Në Kamzë kundër Kukësit korçarët nuk kishin në dispozicion sulmuesin Oto Xhon, i cili as në sfidën me Luftëtarin nuk do të…

Shehi: Orar i papërshtatshëm, Krasniqi të… luftojë

Blerim Krasniqi dhe Oto Xhon ishin surpriza e Orges Shehit në ndeshjen me Flamurtarin. Skënderbeun nuk e kishim parë prej kohësh të luante me dy sulmues të deklaruar. Gjithsesi trajneri durrsak thekson se ekipi i tij mund të ndryshojë nga…

Krasniqi: Donim të hakmerreshim, në Fushë-Krujë nuk luhet

Blerim Krasniqi shënoi dy gola kundër Kastriotit. Sulmuesi kavajas foli në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. “Gjithmonë sulmuesi matet me gola, pavarësisht sa lëviz dhe sa e mban skuadrën lart. Golat vlejnë”. “Do kërkoj edhe më…

Orges Shehi me dhimbje koke, buzëqesh Skënder Gega

Skënderbeu ndodhet në pozita të vështira. Viti 2018 u mbyll në një mënyrë jo të mirë, pasi korçarët morën disa rezultate negative radhazi. Gjatë periudhës së fazës janë shtuar problemet për shkak të dëmtimeve. Dejvi Bregu ka pësuar një…

Skënderbeu pa dy titullarë, rikthehet vetëm kapiteni

Skënderbeu nuk po kalon një moment të mirë, teksa në të tri ndeshjet e fundit ka marrë vetëm një pikë. Stafi teknik dhe drejtuesit presin reagimin e skuadrës në takimin e radhës me Luftëatrin. Fitorja është i vetmi objektiv kundër

Shehi me tre mungesa, Skënderbeu kërkon kthesën

Humbja me Teutën la një shije të hidhur në kampin korçar, por kampionati vazhdon dhe nuk ndalet. Ndeshja e radhës vjen shpejt, ndërsa kampionët në fuqi do të përballen në transfertë kundër Kukësit. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e…

Skënderbeu gati për Teutën, mungon një titullar

Skënderbeu përballet nesër me Teutën, ndërkohë që trajneri Orges Shehi nuk do ta ketë ekipin e plotë. Sulmuesi Blerim Krasniqi është dëmtuar dhe stafi teknik po i bën llogaritë pa të. Kështu nga minuta e parë pritet të luajë Oto Xhon.…

Krasniqi: Tani më e vështira, të mos kënaqemi me pak

Blerim Krasniqi u rikthye titullar në ndeshjen që Skënderbeu fitoi me Partizanin. Kavajasi, edhe pse nuk shënoi, bëri një paraqitje të mirë dhe e tërhoqi ekipin e tij përpara. Në lidhje me triumfin kundër të kuqve, ai është shprehur:…

Skënderbeu me probleme: Muzaka s’ia del, dy në dyshim

Skënderbeu ka një ndeshje të vështirë të hënën kundër Partizanit, ndërkohë që një problem më vete janë mungesat. Sikurse raportohet në RTSH Sport, Gjergji Muzaka nuk do të mund të jetë i gatshëm për përballjen me të kuqtë. Mesfushori u…

Gjysma e formacionit e blerë, zbuloni sa ka shpenzuar Skënderbeu

Skënderbeu është një nga klubet që gjatë këtyre viteve shpesh është “studiuar” si rast më vete. Korçarët kanë arritur të dalin shtatë herë kampion në tetë sezonet e fundit, kanë shitur lojtarë dhe kanë arritur të përfitojnë deri në 1 milion…

Krasniqi: E shpërbleva Shehin, akoma nuk na keni parë!

Blerim Krasniqi gjeti golin e parë sezonal dhe normalisht që është i kënaqur. I blerë vjet tek Apolonia, sulmuesi tanimë është zgjedhja e parë për sulmin. Në emisionin “Gol pas goli” në Supersport fillimisht ai u shpreh kështu: “Nuk kam…

Radas “bekon” goleadorin e ri të Skënderbeut

Marko Radas u bind të qëndronte te Skënderbeu edhe për vlerësimin që iu bë duke e emëruar kapiten. Kroati është pjesë e korçarëve prej shtatë viteve dhe trajneri Orges Shehi e “piketoi” si liderin e ri të bardhekuqve. Mbrojtësi  ka folur…

Krasniqi, sfidë Partizanit dhe goleadorëve të Superiores

Blerim Krasniqi janarin e shkuar u transferua te Skënderbeu, teksa korçarët paguan 15 mijë euro për kartonin e sulmuesit kavajas. Kundër Laçit në Superkupë ai ishte titullar dhe bëri një paraqitje mjaft të mirë. “Për ne që fituam…

Krasniqi-Xhixha, sulmuesit “bio” të Superiores

Superkupa u luajt një ditë më parë. Laçi dhe Skënderbeu, shumë të rinj në fushë. Spikasnin në sulm dy të tillë. Për korçarët titullar ishte Blerim Krasniqi: 22 vjeç, shtatlartë, i fortë. Produkt i Besës së Kavajës, më pas shkëlqim tek…