Browsing Tag

Beselidhja

Akord me Besëlidhjen, Kukësi siguron talentin afrikan

Klubi i Kukësit ka njoftuar arritjen e një marrëveshje me klubin e Besëlidhjes së Lezhës për futbollistin Umar Turad Kamara. Mesfushori nga Guinea është vetëm 20-vjeç, por është aktivizuar në Kategorinë e Parë prej dy sezonesh. Në…

Jasmin Raboshta drejt rikthimit, e do një shkodran

Jasmin Raboshta mund të rikthehet në Shqipëri, pas eksperiencave në Turqi. Sulmuesi shkodran, tashmë 29 vjeç, së fundmi ka marrë një ofertë nga Besëlidhjes bëjnë me dije burime të Sportekspres.com pranë klubit lezhjan. Trajneri Elvis…

Plori nuk mban sekrete: I dua këta tre lojtarë te Besëlidhja!

Gjatë kësaj periudhe, shumë emra dalin në merkato nga skuadra të ndryshme. Te Besëlidhja kërkojnë të jenë konktretë dhe nuk duan të bëjnë shumë zhurmë për ata që kanë afruar. Këtë e deklaron për SportEkspres.com trajneri Elvis Plori, i cili…

Edhe Gocaj drejt largimit, ofertë konkrete në tavolinë

Olsi Gocaj ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm të Vllaznisë sezonin e shkuar, teksa luajti 26 ndeshje dhe shënoi 4 gola. Mbrojtësi i djathtë mbylli sezonin e tretë radhazi me kuqeblutë dhe e ardhmja e tij nuk dihet. Momentalisht është…

Elvis Plori thotë “po”, Besëlidhja “ndez motorët”

Starti i përgatitjeve për sezonin e ri te Besëlidhja ende po vonon, por Besëlidhja ka përveshur mëngët në merkato dhe këtë e nis nga stoli. Drejtuesit e skuadrës lezhjane kanë bërë publik lajmin se kanë gjetur akordin me shkodranin Elvis…

Trajneri i ri i Besëlidhjes, ka një duel dhe një favorit

Merkato te Besëlidhja është e kushtëzuar nga emërimi i trajnerit të ri, i cili do t pasojë Vladimir Gjonin e larguar në mbyllje të sezonit të kaluar. Gjatë muajit qershor kanë qarkulluar disa emra, për më i lakuari është shkodrani Elvis…

Kamara drejt Superiores, trajneri i ri e mban “peng”

Mesfushori nga Guinea, Oumar Turad Kamara, ka qenë titullar te Besëlidhja, madje edhe një nga protagonistët e kësaj skuadre sezonin e kaluar. Forma e tij e mirë jo vetëm që është respektuar nga trajneri Vladimir Gjoni, i cili në çdo ndeshje…

“Kamara dëshiron vetëm Vllazninë, ka refuzuar dy oferta”

Besëlidhja e mbylli sezonin në vendin e dytë dhe tashmë ekipi është shpërndarë. Drejtuesit duhet të mendojnë që të gjejnë trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm, pasi Vladimir Gjoni është larguar. Në vazhdim mund të ketë edhe lojtarë të…

Besëlidhja pa trajner, Gjoni: Largohem me mirëkuptim

Pas një sezoni në stolin e Besëlidhjes, Vladimir Gjoni i ka dhënë fund drejtimit të skuadrës lezhjane. Sot në mesditë është gjetur akordi me klubin dhe për SportEkspres.com trajneri matjan deklaron se punoi me një klub korrekt e një skuadër…

Besniku Hasaj: Duam vendin e dytë, me Dinamon për fitore!

Dinamo e Besëlidhja përballen mes tyre në fundjavë dhe do kërkojnë ta mbyllin kampionatin në vendin e dytë. Këtë sfidë e “nxeh” më shumë edhe sulmuesi i Besëlidhjes, Brilant Hasaj, i cili e thotë hapur se në Tiranë udhëtojnë vetëm për…

Ankesa për gjykimin, Hasani: Me Vllazninë vendosën arbitrat!

Besëlidhja nuk ia doli ta mposhte Vllazninë një javë më parë dhe ka kënaqësi për gjykimin. Diccka të tillë e shpreh trajneri i portierëve, Dashnor Hasani. Sipas tij gjykimi vendosi rezultatin e takimit. Në atë përballje Vllaznia shënoi me…

Besëlidhja, Fetaj: Mundim Vllazninë dhe mbetemi të dytët

Besëlidhja kërkon të ruajë vendin e dytë në grupin A dhe për këtë duhet të marrë pikët e plota edhe ndaj Vllaznisë kryesuese të shtunën. Kalendarin lezhjanët e kanë në favor dhe do tentojnë ta shfrytëzojnë. Para ndeshjes me shkodranët është…

Gjoni: Vendi i dytë, objektiv moral për Besëlidhjen

Pas 22 javëve në kampionat, Besëlidhja është pozicionuar në vendin e dytë në grupin A dhe lezhjanët janë të bindur se skuadra e tyre është e denjë që deri në fund të këtij sezoni ta mbajë këtë pozicion. Më shumë i bindur për këtë synim…

Gjoni: Besëlidhja i ka kapacitetet për ta ndalur Vllazninë

Numri një i pankinës së Besëlidhjes, Vladimir Gjoni, në prag të ndeshjes së javës së 21-të me Vllazninë në Shkodër, deklaron për SportEkspres.com se skuadra që ai drejton është në formë dhe do të luajë për ta ndalur Vllazninë. Shkodranët…

Bylisi e Besa luftë në distancë, finale në Lezhë

E para vijon rrugëtimin e saj dhe sot zhvillohen disa takime mjaft interesante. Vllaznia pret lajme të mirë nga Lezha, ku përballen dy skuadrat që kanë më afër në tabelën e klasifikimit. Besëlidhja do kërkojë tre pikët ndaj Erzenit, skuadër…

Besëlidhja nuk has probleme, mposht me “tris” Korabin

Besëlidhja-Korabi nuk u zhvillua gjatë ditës së djeshme për shkak të erërave të forta që kishin “pushtuar” qytetin e Lezhës, ndërsa u vendos që ndeshja të zhvillohej gjatë ditës së sotme. Vendasit kanë fituar pastër 3-0 kundër ekipit…

Gjoni: Besëlidhja do luajë me dinjitet deri në fund

Të shtunën Besëlidhja pret Korabin në stadiumin “Brian Filipi” dhe do të jetë një ndeshje mes të barabartëve, pasi të dyja skuadrat kanë nga 27 pikë dhe renditen në minigrupin e parë të Grupit A, duke i shpëtuar zonës së rënies që tani.…

Përforcohet Besëlidhja, firmos një shkodran për mesfushën

Edhe pse zyrtarisht merkatoja e janarit është mbyllur, negociatat e “fshehta” mes drejtuesve të skuadrës së Besëlidhjes dhe mesfushorit shkodran Denis Balaj janë mbyllur me sukses. Balaj ka firmosur kontratën e re me lezhjanët dhe nga dita…

Rikthehet Kupa e Shqipërisë, malore për Kukësin e Laçin

Mesjava rezervon ndeshjet e dyta të turit të tretë të Kupës së Shqipërisë. Favorite mbeten skuadrat e Superiores, pasi pjesa më e madhe e tyre kanë mundur që të hedhin një hap drejt kualifikimit që në ndeshjen e parë. Duhet të djersinë…

Erzeni komplikon situatën e Vllaznisë, Bylisi e Besa super

Erzeni hap garën për kreun në grupin A, pasi kanë mundur shkodranët e Vllaznisë me rezultatin e pastër 2-0. Diferenca mes dy skuadrave ka shkuar në 4 pikë dhe shijakasit do mundohen ta ruajnë këtë distanca, pasi me përfundimin e fazës së…

Teqja nderon Skënderbeun, Besëlidhja nuk surprizon dot

Skënderbeu ka hedhur një hap përpara për kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, pasi ka mundur në ndeshjen e parë Besëlidhjen me rezultatin e ngushtë 1-2. Korçarët e nisën mirë takimin dhe vetëm pas 10 minutash lojë arritën të…

Vllaznia befasohet në fund, Besëlidhja del me kokën lart

Vllaznia ka ngecur në shtëpi kundër Besëlidhjes, në një ndeshje që u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1. Edhe pse u duk se gjithçka po mbyllej me fitoren e shkodranëve, në fund lezhjanët kanë arritur të befasojnë dhe të shënojnë. Një…

Supersfidat e së Parës, ka ndryshim plani nga FSHF

Nga e shtuna deri të hënën luhen ndeshjet e radhës së Kategorisë së Parë. Shumica e ndeshjeve zhvillohen të shtunën, ndërkohë që së fundmi ka një ndryshim për dy takime. Vllaznia ka njoftuar se përballja me Besëlidhjen nuk do të luhet të…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online