Browsing Tag

Beselidhja

Rrëfimi emocionues, largimi mes lotëve i Kashamit

Ndriçim Kashami është larguar nga Besëlidhja. Arsyet i tregoi një ditë më parë edhe për “Sport Ekspres”, ndërkohë që së fundmi ka bërë edhe një postim në rrjetet sociale. Tekniku kavajas tregon emocionet e ndarjes me lojtarët e tij.…

Besëlidhja pa trajner, Kashami tregon arsyet e largimit

Ndriçim Kashami, pas eksperiencës së sezonit të shkuar me Apoloninë, bindi Besëlidhjen t’i ofronte drejtimin e ekipit. Plani për të punuar me elementë të rinj i presidenti Gjokë Noka, “joshi” atë që të bashkëpunonte me trajnerin kavajas.…

Kabiru vendimtar, Erzeni triumfon ndaj Besëlidhjes

Erzeni ka mundur me rezultatin 2-1 skuadrën e Besëlidhjes dhe është pozicionuar në vendin e tretë në klasifikim pas pesë javësh kampionat. Takimi i tretë me lezhjanët ky, pasi më parë ishin përballur edhe në Kupë. Por në këtë kompeticion…

Turbina tregon forcën në Lezhë, thyen Besëlidhjen

Turbina ka surprizuar skuadrën e Besëlidhjes ditën e sotme, pasi ka fituar në Lezhë miqësoren me vendasit me rezultatin 2-3. Skuadra e drejtuar nga Sinan bardhi triumfoi dhe ata që shënuan ishin Bërdufi dhe sulmuesi Ugo, i afruar këtë verë…

Superiorja mbetet thatë, Sidibe humbja e madhe?

Lansinet Sidibe vjet për herë të parë u aktivizua në Kategorinë Superiore. Besëlidhja e huazoi mesfushorin te Flamurtari dhe në Vlorë ai ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm, teksa luajti në të gjitha ndeshjet si titullar, me përjashtim…

Ndreca: Besëlidhja luan ndeshjet e sezonit

Mbrojtësi i majtë Edison Ndreca i druhet kalendarit, por vlerëson kundërshtarët e radhës Bernard Gjikolaj Lezhjanët e Besëlidhjes tashmë nën komandën e trajnerit Gledis Lani po stërviten intensivisht për llogari të javës së nëntë të…

Besëlidhja “shfryn” Besën, Kamara është heroi

BESËLIDHJA - BESA 2-0 Shënues: O. Kamara 53’, 89’ BESËLIDHJA: Demi, Vocaj, Dore, Dibra, Ndreca, I. Kamara, Met’hasani, O. Kamara (Miloti 90+1’), Hepaj, Frroku (Dyca 65’), Bangura (Konte 87’). (NË DISPOZICION: Bajri, Junior…

Besëlidhja gati, zbardhet lista

Lezhjanët janë gati për ndeshjen me Tërbunin në shtëpi. Synimi kryesor i tyre mbetet Superiorja Bernard Gjikolaj Besëlidhja të mërkurën ngriti siparin zyrtar të ndeshjeve për llogari të edicionit 2017-2018 të Kupës së Shqipërisë.…

Derbin e Lezhës e fitojnë… shkodranët

Besëlidhja mposhti Shënkollin me rezultatin e pastër 0-2, teksa protagonistë ishin Dyca me golin e shënuar dhe Bajri me penalltinë e pritur Benard Gjikolaj Derbi fitohet nga Besëlidhja. Skuadra e drejtuar nga Anteu Pepaj ka thyer…

Besëlidhja bind në sulm, por Turbina e ndal

Bernard Gjikolaj Takimi miqësor mes Besëlidhjes dhe Turbinës, “ndizet” në të 20’, kur miqtë e Turbinës sulmojn rrufeshëm. Sallaku është ai që shënon, por gjyqtari vëren një prekje topi me dorë nga mbrojtja lezhjane dhe loja nis nga…

Besëlidhja bind ndaj Korabit, tre gola në 27 minuta

Takimi i zhvilluar dje në qytetin e Lezhës, mes Besëlidhjes vendase dhe Korabit, dy ekipe që do të synojnë edhe Superioren këtë sezon, ka nisur mjaft i fortë. Të parët që rrezikuan ishin futbollistët e Besëlidhjes në të 8’, kur Dore i…

Besëlidhja, e barabartë me Vllazninë e Superiores

Shkodranët kanë pasur më shumë mundësi në këtë test, por edhe lezhjanët u janë përgjigjur në mënyrën më të mirë   Bernard Gjikolaj BESËLIDHJA-VLLAZNIA 1-1 Shënues: Ujka 76’ / Kruja 48’ BESËLIDHJA: Demi, I. Kamara, Dore, Dibra, Ndreca,…

Revolucion te Besëlidhja, skuadra është ribërë

Dështimi për t’u ngjitur vjet në Superiore ka bërë që të ketë ndryshume të shumta te skuadra lezhjane Bernard Gjikolaj Besëlidhja iu rikthye përgatitjeve sërish dje, ndërkohë që deri më tani janë afruar guineasit Isak Kamara i ardhur…

Alcani, kandidat për stolin e Besëlidhjes

Ish-trajneri i Shënkollit, i cili ka nisur karrierën si lojtar në Lezhë, mund të jetë pasardhësi i Brukës në pankinë Bernard Gjikolaj Një diskutim i madh është hapur për pozicionin e trajnerit në Lezhë, pasi Alban Bruka ka gjasa që të…

Projekti i Besëlidhjes, akord me Bangura e Konte

Dy nga lojtarët e skuadrës së Pogradecit që u “zbuluan” edicionin e shkuar kanë gjetur akordin me lezhjanët Erjon Saliu Besëlidhja duket se në heshtje ka nisur merkaton dhe në Lezhë nuk ka vetëm largime, por edhe afrime. Burime pranë…

Ndreca ikën nga Besëlidhja, e do Luftëtari

Mbrojtësi i majtë i formuar te skuadra e Laçit ka tërhequr dokumentacionin te lezhjanët dhe tashmë është lojtar i lirë. Bluzinjve u intereson Bernard Gjikolaj Besëlidhja njeh vetëm largime deri në këto momente, teksa pas kalimit të…

Besëlidhja mendon për Elvis Plorin

Në Lezhë synohet që ndryshimi të vijë nga stafi teknik. Tekniku 38-vjeçar kandidaturë serioze. Shkodrani: “Ende nuk ka asgjë konkrete”. Vladimir Prenga Besëlidhja ende nuk ka nisur me përgatitjet, por shumë shpejt drejtuesit do të…

Kamza në delir, festë Superiore!

Kamza në Superiore!!! Ky është verdikti i finales së sotme në stadiumin Kamza, ku u ndeshën Kamza e Besëlidhja, dy dominuesit e grupit A në Kategorinë e Parë këtë sezon. Triumfoi Kamza, pasi triumf quhet edhe barazimi 1-1, rezultat që…

Sot me polici, Kamza-Besëlidhja sërish në fushë

Kamza apo Besëlidhja? Njëra prej tyre do të festojë sot ngjitjen në Superiore, pas një sezoni të gjatë, të lodhshëm e plot tension. Kamza kryesoi gjatë gjithë kampionatit, vendosi rekord fitoresh rresht, por në play-off pikët u përgjysmuan…

FSHF vendos, Kamza-Besëlidhja luhet pas pak ditësh

Kamza-Besëlidhja u anulua sot, për shkak të mungesës së policisë në stadiumin e Kamzës, ndërsa delegati i ndeshjes, Marjus Sulejmani, ka shpjeguar gjithçka në mikrofonin e RTSH-së, duke sqaruar edhe si do të procedohet. “Policia na…

KAMZA-BESËLIDHJA NUK LUHET!

Kamza-Besëlidhja nuk do të luhet sot. Vendimi është zyrtar dhe fut në kaos Kategorinë e Parë dhe sikletos tmerrësisht Federatën Shqiptare të Futbollit. Situatë pa precedent: finalja e madhe e Kategorisë së Parë nuk është luajtur pasi…

Skandal në Kamza-Besëlidhja, ndeshja bëhet telenovelë

Skandaloze në Kamza-Besëlidhja: Ndeshja mund të nisë në orën 15.00, një orë me vonesë, pa praninë e policisë. Nuk dihet ende a do të pranojë të luajë Besëlidhja, pasi bëhet fjalë për një ndeshje tepër delikate dhe në stadiumin e mbushur,…

Kaos në Kamzë, ndeshja finale nuk nis dot

Situatë absurde në Kamzë, ku pritet të nisë Kamza-Besëlidhja. Ndeshja e parashikuar të nisë në 14.00 nuk po nis, pasi mungon policia! Forcat e rendit kanë refuzuar të marrin përsipër garantimin e sigurisë, ndaj në stadium janë vetëm…

Votojnë trajnerët: Kamza dhe Bylisi në Superiore

Kategoria e Parë mbyllet këtë fundjavë, të paktën sa i takon skuadrave që ngjiten në Superiore, pasi më pas do të ketë një finale mes ekipeve që renditen të parat dhe “play-ou” për ekipet që renditen në vendin e parafundit. KAMZA -…

Përjashtohet Abaz Karakaçi, Noka bën presion para finales

Probleme para ndeshjes me Kamzën. Largohet mesfushori shkodran, ndërkohë numri një i klubit u bën presion kamzalinjve: Prisni 2 mijë tifozë Përjashtohet nga radhët e Besëlidhjes mesfushori Abaz Karakaci, këtë e konfirmon trajneri Alban…

Eurogol i Ndrecës në Burrel, Besëlidhja kap Kamzën

Ka fituar një përballje të vështirë dje pasdite skuadra lezhjane. Ashtu siç pritej, ndeshja Burreli-Besëlidhja është luajtur e fortë dhe e tensionuar. Ish-futbollisti burrelas Eduard Ndreca ka shënuar një gol mjaft të bukur në fillim të…

Noka: Tirana më e dobët se ne, të merren masa ndaj gjyqtarit!

Bernard Gjikolaj Besëlidhja të mërkurën e mbylli historinë e kupës, pas humbjes që i shkaktoi Tirana në “Selman Stërmasi” me shifrat 2-0. Dëshira e lezhjanëve ishte që të kualifikoheshin në finale, ndaj ndalesa që pësuan i ka mërzitur…

Bruka: Tirana na goditi shpejt, goli i dytë i dha fund

Trajneri i Besëlidhjes, Alban Bruka, e ka pritur qetësisht eliminimin nga Tirana, një emër i madh në futbollin shqiptar. Në mikrofonin e Supersportit, trajneri lezhjan deklaroi: “E kishim vlerësuar këtë takim, luanim kundër një Tirane me…

Tirana e zgjidh lehtë, mbaron “përralla” Besëlidhja

Pasi eliminoi Partizanin e Flamurtarin, Besëlidhja me të drejtë ëndërronte goditjen e madhe edhe ndaj Tiranës, që vërtet është një emër shumë i rëndë, por është shumë larg lavdisë së vet. Megjithatë, shpresat e Besëlidhjes morën një…

Tirana pa alternativa, kualifikim ose dështim total

Heshtje dhe direkt grumbullim për të eliminuar Besëlidhjen. Kjo është Tirana 24 orë para sfidës së dytë me lezhjanët në Kupën e Shqipërisë. Bardheblutë e Mirel Josës kanë zhvilluar stërvitjen e fundit në prag të ndeshjes së dytë me…

Kamza ia del në rrethimin e Lezhës

Ashtu si finalja e vogël dje mes Bylisit e Lushnjes, edhe sot në Lezhë nuk ka pasur fitues, mes Besëlidhjes e Kamzës, një barazim 0-0 që mban në krye kamzalinjtë, 2 pikë mbi Besëlidhjen. Një ndeshje e nivelit të lartë, me lojë të bukur e…

Në Lezhë një betejë, Besëlidhja-Kamza vlen Superioren

Bernard Gjikolaj Takimi i sotëm në Lezhë me Kamzën është sfida e sezonit për Besëlidhjen, e cila kërkon të marrë kreun e klasifikimit, që është mbajtur që prej fillimit nga Kamza. Të gjithë te Besëlidhja besojnë në fitore, teksa këtë e…

Finalja e radhës, Smajli: Luajmë për “jetë a vdekje”

Bernard Gjikolaj Ndeshjen e së dielës ndaj Kamzës, kapiteni i Besëlidhjes, Dritan Smajli, e quan për “jetë ose vdekje”, ndaj duhet fituar me çdo kusht. Kështu shprehet ai gjatë një bisede për “Sport Ekspres”, ku ndër të tjera tha: “Të…