Browsing Tag

Bekim Balaj

Kontratë 2 + 1, klubi austriak prezanton Bekim Balajn

Bekim Balaj është prezantuar në ambientet e skuadrës së re. Sulmuesi shkodran ka pranuar ofertën e austriakëve të Shturm Grac, duke firmosur një kontratë 2 vjeçare me klubin që militon në Bundesligën austriake. Në marrëveshjen e firmosur…

Balaj me ekip të ri, firmos në Austri

Bekim Balaj i ka dhënë fund pritjes për ekipin e ri. Gazeta austriake "Kleine Zeitung" raporton se sulmuesi shkodran do vijojë karrierën e tij në Austri me skuadrën e Shturm Grac. Futbollisti i kombëtares shqiptare ka kaluar me sukses…

Balaj: Nuk jemi në tenis, pa krosa si të gjuaj me kokë?!

Bekim Balaj, sulmuesi shkodran i kombëtares, pas ndeshjes me Islandën foli në emisionin “Kuq e Zi” në Supersport: “Të shënonim, kjo duhej. Na vjen keq, pasi bëmë ndeshje të mirë. Në fund humbëm. Në këtë moment do na bënim shumë punë pikët”.…

Llullaku në finale, BBR “barrikadë” Krasnodarit

Sokol Cikalleshi sot shënoi dhe i dha kualifikimin Akhisarsporit në finalen e Kupës së Turqisë, por nuk është i vetmi shqiptar që ka bërë një arritje të tillë ditën e sotme. Edhe Azdren Llullaku ka kaluar në finale, pasi Astra eliminoi…

VIDEO | Balaj gol edhe me Ahmatin, rikthehet Odise Roshi

Bekim Balaj u çlirua kundër Andorrës dhe duket se i është rikthyer fati. Po bëheshin gati dy vite që me Ahmat Grozni nuk shënonte në aksion dhe ka ndodhur sot. Shkodrani i ka realizuar Lokomotivës së Moskës në minutën e nëntë, duke e…

Balaj: Jam sulmues dhe bëra detyrën, ju tregoj pse nuk festova

Bekim Balaj arriti të gjente rrugën e rrjetës mbrëmjen e sotme, teksa shënoi golin e dytë në ndeshjen ndaj Andorrës. Pas ndeshjes, sulmuesi i kombëtares tonë, foli për mikrofonat e “Supersport”: “Ishim të detyruar të fitojmë. Me rëndësi…

Balaj: Golin e parë e dhuruam, humbje që dhemb

Bekim Balaj foli për emisionin "Kuq e Zi" në “Supersport” në përfundim të takimit ndaj Turqisë. Sulmuesi shkodran foli rastin e tij për shënim dhe për fillimin e dobët të këtyre eliminatorëve. “Rezultati 2-0 të lë një shije të keqe. Nuk…

Dëmtimet sërish problem, Panuçi me “dhimbje koke”

Shqipëria luan të premten me Turqinë, ndërsa tre ditë më pas me Andorrën. Kuqezinjtë janë grumbulluar që dje dhe sot nisin përgatitjet. Sikurse raporton Supersport, janë disa lojtarët me probleme para ndeshjes me turqit. Për Egzon…

Balaj dhe Roshi rikthehen në aksion, Panuçi me sytë nga Rusia

Bekim Balaj dhe Odise Roshi i kanë dhënë fund përgatitjeve 2-mujore në Turqi dhe tani do të rikthehen të luajnë me skuadrën e Akhmat. Ndeshja e parë e skuadrës çeçene pas pushimit dimëror do të jetë ditën e nesërme në transfertë kundër…

VIDEO | Balaj njeriu gol, por nuk mjafton për Akhmatin

Ekipi i Akhmat Groznit ka zhvilluar sot miqësoren përballë ekipit korean të Suon Blluuings. Ndeshja është mbyllur me fitoren 2-1 për aziatikët, ndërsa Bekim Balaj ka shënuar golin e ekipit rus. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2-0 për…

VIDEO | Llullaku hero në Kupë, eliminohen Balaj dhe Gavazaj

Azdren Llullaku ka qenë vendimtar në kualifikimin e Astras në Kupën e Rumanisë. Sulmuesi shqiptar realizoi dy gola në fitoren 3-4 që skuadra e tij mori kundër Universita Kluzh. Ndeshja nuk nisi mirë për Astrën, që pësoi tre gola për tetë…

Kriza e golit, sulmuesit kuqezi as nuk po marrin minuta

Kjo fundjavë nuk ka qenë aspak e mirë për sulmuesit e kombëtares. Jo vetëm që asnjë nuk ka shënuar, por edhe minuta nuk kanë pasur. I vetmi që ka zbritur në fushë ka qenë Bekim Balaj. por edhe për shkodranin minutat ishin të pakta. Ai u…

Balaj dhe Berisha titullarë, sa pak minuta për Gavazajn

Akhmat Grozni nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola në ndeshjen kundër Anzhi Makhaçkala. Bekim Balaj dhe Bernard Berisha u aktivizuan si titullarë, por pa arritur të gjejnë rrugën e golit. Sulmuesi shkodran i kombëtares u…

Më në fund, 493 ditë për t’u zhbllokuar Bekim Balaj!

Më shumë se një vit pa shënuar gol dhe më në fund Bekim Balaj është zhbllokuar. Sulmuesi i Ahmat Grozni ka realizuar në ndeshjen e Kupës kundër SBA Kabarovsk. Shkodrani u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 110-të.…

Surpriza e këndshme, BBR bashkohen në… Romë

Odise Roshi po kalon një moment të vështirë. Një dëmtim e ndali dhe tanimë duhet të qëndrojë për disa muaj jashtë fushave të blerta. Me Ahmat Grozni gjërat po shkonin mirë për, pasi po luante rregullisht. Gjithsesi tanimë ai duhet të…

Ahmati i Berishës përmbyset, Balaj spektator

Ahmat Grozni ka dalë pa pikë në transfertën kundër Ural. Skuadra e BBR (Berisha-Balaj-Roshi) u mposht, edhe pse arriti të shënojë që në fillim me Doumbia. Në fillim të pjesës së dytë dhe në fund vendasit shënuan dy herë dhe gjithçka u mbyll…

Ahmat Grozni befasohet, BBR vetëm… zverdhet

Ahmat Grozni ka pësuar një humbje që zor ndonjë në atë ekip di ta shpjegojë. Skuadra e Berishës, Roshit dhe Balajt e pa veten në avantazh në të 39', por në fund doli pa pikë ndaj Arsenal Tula, pasi ndeshja u përmbys në 3-1. Ivanov shënoi…

Balaj do “rilindjen”, Sadiku&Co. në merkato

Bekim Balaj, si asnjëherë tjetër në karrierë, e ka mbyllur sezonin pa shënuar asnjë gol. Për një sulmues nuk është diçka normale dhe sigurisht që nuk e përjeton mirë. Gjithsesi, duke parë se kishte kaluar një dëmtim, i duhet të jetë…