Browsing Tag

Balaj

Kontratë 2 + 1, klubi austriak prezanton Bekim Balajn

Bekim Balaj është prezantuar në ambientet e skuadrës së re. Sulmuesi shkodran ka pranuar ofertën e austriakëve të Shturm Grac, duke firmosur një kontratë 2 vjeçare me klubin që militon në Bundesligën austriake. Në marrëveshjen e firmosur…

Balaj me ekip të ri, firmos në Austri

Bekim Balaj i ka dhënë fund pritjes për ekipin e ri. Gazeta austriake "Kleine Zeitung" raporton se sulmuesi shkodran do vijojë karrierën e tij në Austri me skuadrën e Shturm Grac. Futbollisti i kombëtares shqiptare ka kaluar me sukses…

VIDEO: Gola dhe asiste, fundjava nis mbarë për legjionarët

Fundjava na servit një numër të madh ndeshjesh dhe një numër edhe po aq të madh futbollistësh shqiptarë që luajnë në Europë. Në Turqi, Vedat Muriqi po tregon se është një bishë e vërtetë, pasi ka shënuar sërish për skuadrën e Rizesporit. Në…

Balaj: Golin e parë e dhuruam, humbje që dhemb

Bekim Balaj foli për emisionin "Kuq e Zi" në “Supersport” në përfundim të takimit ndaj Turqisë. Sulmuesi shkodran foli rastin e tij për shënim dhe për fillimin e dobët të këtyre eliminatorëve. “Rezultati 2-0 të lë një shije të keqe. Nuk…

Balaj dhe Roshi rikthehen në aksion, Panuçi me sytë nga Rusia

Bekim Balaj dhe Odise Roshi i kanë dhënë fund përgatitjeve 2-mujore në Turqi dhe tani do të rikthehen të luajnë me skuadrën e Akhmat. Ndeshja e parë e skuadrës çeçene pas pushimit dimëror do të jetë ditën e nesërme në transfertë kundër…

I rilinduri Balaj, tjetër gol për sulmuesin kuqezi

Bekim Balaj duket se është rikthyer në formën e tij më të mirë. Sulmues kuqezi ka krijuar raporte të mira me golin te skuadra e Akhmat Groznit në Rusi. Edhe në takimin e sotëm miqësor përballë Dinamo Minsk, Balaj ka shënuar. Bomberi…

Nga “hero” në stol, asnjë minutë për Bekim Balajn

Bekim Balaj vendosi fatin e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Uellsit, duke realizuar golin e vetëm të ndeshjes me 11-metërsh. Shkodrani bëri një paraqitje të mirë në ndeshjen miqësore, por sot e ka parë nga stoli humbjen e Akhmat Grozny me CSKA…

Panuçi: Krijuam shumë raste, meritonim fitoren

Trajneri i kombëtares shqiptare Kristian Panuçi foli për mikrofonin e “rtsh” mbas përfundimi të miqësores ndaj Izraelit. Tekniku italian u shpreh se skuadra e tij e meritonte fitoren, por pranoi se skuadra u tregua disi konfuze në disa…

Po kthehet Balaj, gol në miqësore

Në këtë moment kombëtarja shqiptare është e gjitha me sytë nga Sokol Cikalleshi, sulmuesi i vetëm që po luan e po shënon, në një kohë që Armando Sadiku ende nuk ka prekur as stolin në Spanjë. Megjithatë, lajme të mira vijnë edhe nga…

Balaj hajmali, kthim nga dëmtimi dhe fitore

Një autogol i dha Ahmat Groznit fitoren 1-0 dje ndaj Rubin Kazanit, me ekipin çeçen që u kthye te fitorja pas një muaji pritjeje. Si për koinçidencë, ishte edhe dita e kthimit në fushë të Bekim Balajt. Sulmuesi shkodran më në fund ka lënë…

Vetëm Roshi sheh fushën, Balaj e Berisha ende “out”

Situatë e çuditshme e treshes shqiptare të ish-Terek Groznit, që tashmë quhet Ahmat Grozni. Klubi çeçen i mori si investime të mëdha, por prej disa muajsh duket se ekziston një ftohje e madhe mes trajnerit të ardhur në fund të sezonit të…

Ahmat Grozni ndalet, Roshi e Balaj shqetësojnë Panuçin

Pas tre fitoresh rresht, Ahmat Grozni u ndal sot, duke humbur në fushën e Ufas 3-2. Një humbje e papritur, aq më shumë që në fillim të pjesës së dytë skuadra çeçene zhbllokoi shifrat. Megjithatë, në minutat 80, 84 e 86 Ufa shënoi tre herë,…

Çeçenët nuk ndalen më, Roshi e Balaj të pafat

Tre ndeshje, tre fitore, asnjë gol i pësuar: fillim spektakolar i sezonit për Ahmat Groznin, ish-Terekun, klubin çeçen që po shkëlqen në kampionatin rus. Sot Ahmati mposhti 2-0 Dinamon e Moskës, duke marrë kreun e renditjes me pikë të…

Ahmat Grozni triumfon sërish, vetëm Balaj titullar

Ahmat Grozni, ish-Tereku i Çeçenisë, ka regjistruar sot fitoren e dytë rresht në kampionatin rus, duke qenë në grupin e kreut të tabelës. Sot Ahmat Grozni fitoi në Rostov 1-0, me një gol të shënuar në minutën e 55-të nga Sadaev. Ky…

Balaj, 3 minuta për të dalë nga kriza

Bekim Balaj dhe shqiptarët e tjerë te Tereku në kampionatin rus nuk janë në një moment pozitiv dhe çuditërisht prej disa javësh kanë përfunduar të tre në stol. Nuk dihet qartë arsyeja e kësaj zgjedhjeje të Terekut, por është e qartë që ka…

Roshi asist, Balaj ende “thatë”

Terek Grozni barazoi sot 1-1 në transfertë kundër Amkarit, një rival direkt për një vend në Europa League, ndaj pika e marrë ishte me mjaft vlerë, duke pasur parasysh se Amkar është një rival i frikshëm në shtëpi, ku nuk ka pësuar asnjë…

Balaj: Shpresoj të luaj të martën

Bekim Balaj nuk luajti ndaj Italisë, por ndryshe nga disa lojtarë të tjerë nuk polemizon. Nga Durrësi, sulmuesi shkodran ka folur në konferencë për shtyp, duke folur për tema të ndryshme, nga dëshira për të luajtur kundër Bosnjes e deri te…

Balaj i “djeg” vendin e katërt Terekut

Terek Grozni rinisi sot kampionatin me një ndeshje shtëpiake kundër Ufas dhe kishte shansin e artë të ngjitej në vendin e katërt në renditje. Nuk ndodhi kështu, sepse skuadra çeçene u mund 1-0, me gol të pësuar pak minuta para…

Balaj-Berisha, “show” shqiptar te Tereku

Terek Grozni fitoi sot një miqësore të luajtur në Turqi me çekët e Bërnos, me rezultatin 3-1. Si zakonisht, trajneri i Terekut hodhi në fushë dy formacione të ndryshe në secilën pjesë, duke i hedhur në fushë tre shqiptarët, Balaj, Roshi…

Balaj shkatërron Zenitin: Nuk jam ende “Car”…!

Një Bekim për Shqipërinë, një Bekim për... Çeçeninë. Kilometrat që ndajnë Rijekën nga Grozni në vijë tokësore janë 3360 (plot 38 orë udhëtim) po për Balajn kjo distancë zerohet. Sepse shkodrani vazhdon të flasë të njëjtën gjuhë, atë të…