Balaj hajmali, kthim nga dëmtimi dhe fitore

Një autogol i dha Ahmat Groznit fitoren 1-0 dje ndaj Rubin Kazanit, me ekipin çeçen që u kthye te fitorja pas një muaji pritjeje. Si për koinçidencë, ishte edhe dita e kthimit në fushë të Bekim Balajt. Sulmuesi shkodran më në fund ka lënë pas një dëmtim aspak të thjeshtë, që e mbajti larg fushave për disa javë dhe e detyroi të kryente një operacion. Sot Balaj u aktivizua në minutën e 80-të, në vend të Bernard Berishës, ndërsa 5 minuta më vonë erdhi autogoli i Ozdoev.

Pak minuta, por shumë të rëndësishme për sulmuesin shqiptar, i cili tashmë synon të kapë formën maksimale para ndeshjeve të kombëtares.

Ndërkaq, nuk luajti asnjë minutë Odise Roshi, gjithë ndeshjen në stol. Shqetësuese situata e mesfushorit tonë, perfekt me kombëtaren, por i mënjanuar në klubin e vet, ndaj me shumë gjasa në janar do të kërkohet sistemim në ndonjë klub ku t’i garantohen minuta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online