Browsing Tag

Arlind Ajeti

Binaku feston, Ajeti e Sadiku ditë “jo” në Zvicër

Ajo miqësore e mallkuar me Herenvenin vazhdon ta bëjë të vuajë sulmuesin Armando Sadiku. Sulmuesi, i cili këputi ligamentin gjatë verës së shkuar kur ishte pjesë e Levantes, nuk po gjen dot veten as në Zvicër. Lugano e transferoi në janar…

10 golat kuqezi: Myrto Uzuni “mbreti”, Arlind Ajeti befasia

Turqia është kundërshtari i parë i kombëtares shqiptare për kualifikueset e Euro 2020. Kuqezinjtë do kërkojnë të përsërisin vetveten dhe t'i mundin turqit, sikurse bënë në miqësoren e para dy viteve. Për t’ia dalë mbanë duhet që të shënojnë…

Ajeti gol jetik për Grasshopersin, Zumberi debuton si titullar

Arlind Ajeti ka shënuar golin e parë me fanellën e Grasshopersit në takimin kundër Tunit të vendit të dytë. Goli i qendërmbrojtësit shqiptar rezultoi vendimtar pasi takimi u mbyll barazim 1 – 1, çka i siguroi Grasshipersit një pikë që do…

Blick zgjedh më të dobëtit, dy shqiptarë mes tyre

Grasshopers është mposhtur këtë fundjavë dhe në fushë nga minuta e parë për ekipin zviceran ishin edhe mbrojtësit Bujar Lika dhe Arlind Ajeti. I pari luajti 82 minuta, kurse tjetri deri në fund. Për qendërmbrojtësin gjërat nuk kanë shkuar…

Formacioni i javës në Zvicër, dominim nga lojtarët shqiptarë

Zvicra është oazi i lojtarëve shqiptarë. Si në ligën e parë ashtu dhe në kategoritë më të ulëta skuadrat zvicerane u japin besim sportistëve nga vendi ynë. Java që sapo u mbyll ishte mjaft e suksesshme për shqiptarët që luajnë në Zvicër, të…

Lenjani, në “Olimpin” e futbollit zviceran

Ermir Lenjani po kalon një moment të mirë në Zvicër, teksa edhe ka shënuar në ndeshjen e fundit që Sioni e humbi me përmbysje ndaj kryesuesve të Jang Bojs. Gjithashtu ishte protagonist edhe i golit të dytë, që u konsiderua autogol. Edhe…

U përplas me Albianin, Arlind Ajeti disa muaj jashtë

Operacioni është i pashmangshëm. Arlind Ajeti është dëmtuar dhe në Zvicër njoftojnë se mbrojtësi i kombëtares nuk do të jetë i gatshëm për lojë gjatë këtij viti. Ai ka pësuar një dëmtim në shpatull dhe duhet të kryejë një ndërhyrje.…

Derbin kuqezi të vëllezërve e fiton… Ajeti Jr.

Grasshopers është thyer në shtëpi në ndeshjen me Bazelin dhe nga minuta e parë ishin katër shqiptarë. Sigurisht skuadra e Taulant Xhakës dhe Albian Ajetit ishte favorite. Sulmuesi i Zvicrës asistoi në golin e parë të Bazelit, që në fund…

Shqipëria pa Ajetin, tani ka një problem tjetër

Shqipëria u mund në ndeshjen e fundit me Skocinë në Nations League, ndërkohë që kuqezinjtë po përgatiten për  miqësoren me Jordaninë (10 tetor) dhe takimin e kthimit me Izraelin (14 tetor). Trajneri Kristian Panuçi ende nuk e ka shpallur…

Arlind Ajeti krah Xhuzepe Rosit, vetëm një vlen më shumë

Janë disa lojtarët që kanë mbetur pa ekip në Itali dhe mes tyre është edhe mbrojtësi Arlind Ajeti. Lojtari i kombëtares ndërpreu kontratën me Torinon dhe ende është lojtar i lirë, edhe pse duhet thënë se kanë qenë disa ofertat këtë verë.…

Arlind Ajeti ka vendosur, refuzon një ofertë

Arlind Ajeti pritet që të zyrtarizohet në skuadrën e re dhe mbrojtësi do të vijojë të mbetet në Itali. Specialisti i merkatos, Alfredo Pedula, raporton se lojtari ka zgjedhur që sezonin e ardhshëm të luajë me Leçen në Serinë B. Jo vetëm…

Kthesa e papritur, Ajeti pranë akordit me klubin italian

Arlind Ajeti është ende lojtar i lirë dhe gjatë kësaj vere janë dy emrat e ekipeve që janë lakuar më së shumti për të ardhmen e qendërmbrojtësit. Krotone ka qenë opsioni më i mundshëm, ndërkohë që edhe Legia e Varshavës është përmendur.…