Derbin kuqezi të vëllezërve e fiton… Ajeti Jr.

0

Grasshopers është thyer në shtëpi në ndeshjen me Bazelin dhe nga minuta e parë ishin katër shqiptarë. Sigurisht skuadra e Taulant Xhakës dhe Albian Ajetit ishte favorite. Sulmuesi i Zvicrës asistoi në golin e parë të Bazelit, që në fund fitoi 1-3.

Titullarë ishin edhe Arlind Ajeti e Nedim Bajrami, kurse për Bujar Likën dhe Gjelbrim Taipin, nuk pati asnjë minutë me Grasshopersin. Qendërmbrojtësi i kombëtares luajti vetëm pjesën e parë të ndeshjes, duke mbetur në dhomat e zhveshjes.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.