Arlind Ajeti krah Xhuzepe Rosit, vetëm një vlen më shumë

0

Janë disa lojtarët që kanë mbetur pa ekip në Itali dhe mes tyre është edhe mbrojtësi Arlind Ajeti. Lojtari i kombëtares ndërpreu kontratën me Torinon dhe ende është lojtar i lirë, edhe pse duhet thënë se kanë qenë disa ofertat këtë verë.

Sezonin e fundit ai e mbylli te Krotone në Serinë A, ndërkohë që i njëjti klub e donte mbrojtësin edhe në B. Në Itali ndërkohë kanë listuar lojtarët e lirë që mund t’u bëjnë punë shumë ekipeve dhe Ajeti është ndër ata me vlerën më të madhe.

Miguel Veloso është ai që kushton më shumë, 3 milionë euro, kurse mbrojtësi i kombëtares vlen 1 milion euro, po aq sa sulmuesi Xhuzepe Rosi. Më poshtë është lista e lojtarëve të lirë dhe vlera tyre në treg.

1.Miguel Veloso (Mesfushor) – 3 milionë euro
2.Xhuzepe Rosi (Sulmues) – 1 milion euro
3.Arlind Ajeti (Mbrojtës) – 1 milion euro
4.Aleandro Rosi (Mbrojtës) – 900.000 euro
5.Aleksander Tonev (Sulmues) – 700.000 euro
6.Hrvoje Milicc (Mbrojtës) – 500.000 euro
7.Xhanluka Gaudino  (Mesfushor) – 500.000 euro
8.Boukari Drame (Mbrojtës) – 400.000 euro
9.Daniel Pavlovicc  (Mbrojtës) – 400.00 euro
10.Nikola Burdiso (mbrojtës) – 300.000 euro
11.Mariano Izko (Mesfushor) – 300.000 euro
12.Rafaele Paladino (Sulmues) – 200.000 euro
13.Marko Storari (Portier) – 100.000 euro
14.Rikardo Piskiteli (Portier) – 75.000 euro
15.Simon Laner (Mesfushor) – 50.000 euro
16.Leonardo Rivoira (Mbrojtës) – 50.000 euro

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.