Browsing Tag

Ancelotti

Hames me ekip të ri, një hap larg transferimit në Serie A

Hames Rodrigez është kthyer në një çështje ditët e fundit, me Bajernin që vendosi përfundimisht të mos e blinte mesfushorin. Tashmë, 27-vjeçari do të kthehet në Madrid, ku e pret përsëri Reali. Sidoqoftë, marrëdhëniet e Hames me…

Ançeloti i sinqertë: Pa motivim, ç’të bënim?

Presioni i vogël në Itali përkthehet me ulje përqendrimi dhe mobilizimi, është një sëmundje e përhapur në çdo ekip dhe në çdo kategori, sado të betohen trajnerët dhe klubet për korrektësi e Fair-Play. Sot Napoli u mund në shtëpi nga…

Një “SMS” që e shkarkoi nga puna, rrëfehet Ançeloti

“Don Carlo” Ançeloti është një nga trajnerët më të mirë në botë dhe kudo ku ka drejtuar, ka qenë i suksesshëm. Tekniku italian ka drejtuar në Serie A, Premier Ligë, La Liga dhe Ligue 1, ku ka fituar një numër të madh trofesh. Ançeloti ka…

Ançeloti: Shkarkimi nga Bajerni i vetmi peng i karrierës sime

Të enjten e 27 shtatorit të 2017-ës, Karlo Ançeloti u shkarkua nga bordi drejtues i Bajernit të Mynihut pas një humbje të thellë me rezultat 3 – 0  ndaj PSG-së në Paris. “Paraqitjet e skuadrës nuk kishin në nivelin e pritshmërive tona,…

Problemet te Napoli, Ançeloti flet “troç” pas disfatës

Humbja 3-1 me Volfsburgun është shoqëruar me kritika. Napoli i Ançelotit nuk ka bërë mirë në aspektin mbrojtës dhe vetë trajneri italian e pranon se kanë bërë hapa prapa. Gjithsesi ai mundohet të shohë edhe gjërat pozitive, si fakti që kjo…

Karnezis nuk bind, Ançeloti kërkon një rumun

Orestis Karnezis erdhi për të plotësuar rolin e portierit rezervë në skuadrën e Napolit, por ende pa filluar kampionati në kampin e napolitan kanë filluar të alarmohen. Gardiani grek ka zhvilluar disa paraqitje shumë të dobëta gjatë fazës…

“Çështja Kavani”, Ançeloti sqaron situatën

Edinson Kavani ka qenë një ndër emrat më të përfolur të merkatos së skuadrës napolitane, por rikthimi i uruguainit duket se nuk do bëhet realitet, të paktën për këtë sezon. Ka qenë vetë trajneri i Napolit, Karlo Ançeloti, i cili ka…

Sarri kërkoi Hysajn te Çelsi, e pohon menaxheri i shkodranit

U përfolën zëra të shumtë këto ditë se ish-trajneri i Napolit, Mauricio Sarri, mund të marrë Elseid Hysajn me vete te ekipi i tij i ri Çelsi. Vetë agjenti i lojtarit shqiptar i konfirmon këto zëra. Ai pohon se trajneri italian kërkon të…

Skandaloze, Bajerni e pranon që Ançelotin e larguan 5 lojtarë!

Në futboll thuhet shpesh se lojtarët po të duan e largojnë një trajner, por mbetef gjithnjë dyshimi nëse është thashethem tifozësh apo mediash, apo ka bazë reale. Nëse është e vërtetë, lind pyetja si veprojnë këta lojtarë, nuk vrapojnë më,…

Prapaskena, Ançeloti e “kërkoi” vetë largimin

Don Karlo nuk ua shpjegoi formacionin lojtarëve në Paris, por thjesht shkroi 11 emra në tabelë. Ai praktikisht e kërkoi shkarkimin Karlo Ançeloti duket se e ka parashikuar largimin e tij nga Bajerni. Të mërkurën, në ndeshjen me PSG-në,…

Kriza e Bajernit, sot takim vendimtar

Karlo Ançeloti rrezikon pushimin nga puna! Bajerni i Mynihut duket se po kërkon një zgjidhje të shpejtë pë të dalë nga kriza dhe largimi i italianit po bëhet gjithnjë e më i mundshëm, duke parë se loja dhe rezultatet po përkeqësohen dhe në…

Nata e zezë e Ançelotit, e gjithë Gjermania kundër tij

Trajneri italian ka deklaruar se formacioni që ka hedhur në fushë ka qenë më i miri, pavarësisht se Roben, Riberi, Humels e Boateng janë lënë jashtë Gjermania është ngritur kundër trajnerit Karlo Ançeloti. Humbja poshtëruese 3-0 në Paris…

Ançeloti duhet të zgjidhë 6 çështje në Mynih

“Kicker” i paraprin sezonit të ri. Nga Leva te stili i lojës, italiani ka shumë punë për të bërë Sezoni i dytë i trajnerit Karlo Ançeloti te Bajerni nuk do të jetë aspak i thjeshtë. Revista gjermane “Kicker” ka bërë një renditje të…