Browsing Tag

Albacete

Manaj zyrtarisht i Albasetes, miliona për Interin

Rei Manaj zhvilloi një sezon pozitiv me Albaseten, duke shënuar 7 gola në 30 ndeshje. Ekipi nuk arriti të ngjitej në La Liga, por do tentojë ta bëjë sërish sezonin e ardhshëm. Klubi spanjoll ka ushtruar të drejtën e blerjes së sulmuesit…

Manaj thumbon Baren: Na shih në TV!

Rei Manaj dhe Keidi Bare do vihen përballë njeri-tjetrit për herë të parë në jetën e tyre këtë fundjavë, teksa Albasete pret Malagën në kuadër të javës së parafundit të “Segunda Division”.  Malagës i duhet medoemos fitorja për të siguruar…

VIDEO: Pritje pa fund, Manaj gjen formacionin dhe golin!

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Rey Manaj më në fund është rikthyer te goli, por njëkohësisht edhe te formacioni titullar. 22-vjeçari nuk shënonte prej dhjetorit të shkuar, kundër Rajo Majadaondës, ndërsa në dy muajt e fundit nuk ka luajtur…

“100 ditë vetmi”, rikthehen makthet për Manajn

Rei Manaj nuk po kalon një moment të mirë te Albasete. Sulmuesi lushnjar e nisi mirë aventurën te klubi spanjoll, teksa bëri paraqitje mjaft të mira gjatë muajit gusht dhe shtator. I kushtëzuar nga disa dëmtime 22-vjeçari u ndal përreth dy…

I rikthyeri Manaj ngushëllon Albaseten pas humbjes

Rei Manaj është rikthyer përsëri të luajë pas dëmtimit horror që mori në ndeshjen e para dy javëve ndaj Granadës, ku e la fushën pas vetëm 29 minutash. Lojtari i kombëtares tonë është aktivizuar në minutën e 80-të në humbjen që…

FOTO | Emocionohet Manaj, gjest fantastik i tifozëve

Rei Manaj pësoi javën e kaluar një dëmtim horror në sfidën që Albasete luajti ndaj ish-ekipit të tij, Granadës. Kjo ishte arsyeja që sulmuesi ynë, nuk ishte i grumbulluar në ndeshjen e sotme ndaj Sporting Gijon. Ndeshja përfundoi në barazim…

Manaj lë spitalin dhe ka një kërkesë për Albaseten

Rei Manaj pësoi një dëmtim të frikshëm mbrëmë gjatë ndeshjes Granada-Albasete. Takimi u mbyll në barazim 1-1, por sulmuesi shqiptar i Albasetes mori një goditje të fortë me shkelm në fytyrë nga German Sançez. Lushnjari e kaloi mbrëmjen…

Rikuperohet Rei Manaj, tani ka një mision

Rei Manaj u largua një ditë para ndeshjes miqësore që Shqipëria luante me Uellsin. Sulmuesi lushnjar ishte titullar kundër Skocisë, por një dëmtim i pësuar në këmbë e ndaloi futbollistin e Albasetes. Gjithsesi tanimë për të ka lajme të…

Efikasiteti para porte, Manaj mes më të mirëve

Rei Manaj vendoi që të provonte një aventurë të re këtë verë, pasi u transferua në ligën e dytë spanjolle tek ekipi i Albasetes. Lushnjari, i cili në të shkuarën ka qenë dhe pjesë e ekipit të parë të Interit do të provojë që t’i ngjisë një…

Manaj në kombëtare, në Spanjë u del një problem i madh

Rei Manaj është një ndër 25 futbollistët e grumbulluar nga trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, për takimet ndaj Jordanisë dhe Izraelit, dy ndeshje këto që do të zhvillohen më datë 10 dhe 14 tetor. Por, ftesa e Panuçit nuk…

Manaj rikthehet me gol, por nuk mjafton

Rey Manaj është kthyer tek Albacete, pas impenjimeve me kombëtaren shqiptare, dhe menjëherë ka gjetur golin. Sulmuesi kuqezi shënoi sot në Kupën e Mbretit, në humbjen 3-2 që Albacete pësoi në shtëpi ndaj Lugos. Manaj u aktivizua pas…