Browsing Tag

Aguero

“Mesi po vuan, dua ta fitoj trofeun për të”

Argjentina po përgatitet për turneun më prestigjioz të futbollit në Amerikën e Jugut, “Copa America”. Përfaqësueses “albiceleste” u mungon ky trofe që prej vitit 1993, ndërsa dhimbjen bëhet akoma dhe më e madhe po të kujtojmë se dy…

Siti fluturon, por Guardiola shqetësohet nga Aguero

Mançester Siti fitoi pa u lodhur shumë të shtunën në Londër, ndaj Fulamit të dobët, ndërsa tashmë i gjithë presioni është mbi Liverpulin, që pret Totenhemin paditen e sotme. Gjithsesi, trajneri i Sitit, Pep Guardiola, nuk pret ndonjë…

VIDEO | Fulhemi reziston vetëm 5 minuta, Siti marshon

Mançester Siti nuk pati aspak probleme për të mposhtur Fulhemin. Vetëm pesë minuta lojë rezistuan vendasit, ndërsa golat e portugezit Silva dhe Serxho Agueros i dhuruan fitoren e shtatë rresht ekipit të Guardiolës. Ky trepikësh i ngjit…

Argjentina s’ka vend për Ikardin, rikthehet “pleshti”

Kombëtarja e Argjentinës po përgatitet për miqësoret që do të zhvillojë në fund të këtij muaji, ku përballë do të ketë Venezuelën dhe Marokun. Së fundmi, trajneri i përfaqësueses, Lionel Skaloni, ka publikuar listën e të grumbulluarve.…

Guardiola jep lajmin e keq, Siti humbet goleadorin

Sulmuesi i Mançester Sitit, Serxhio Aguero, nuk do të jetë në dispozicion të Pep Guardiolës në dy ndeshjet e ardhshme ndaj Uotfordit dhe Çelsit. Lajmin e ka konfirmuar trajneri spanjoll në daljen për shtyp për ndeshjen e nesërme. Në…

Formacioni i javës në Angli, surpriza është një shqiptar

Kampionati anglez konsiderohet si më i forti ndër 5 ligat elitare në Europë. Sigurisht që për të qenë pjesë e 11 më të mirëve duhet që të shkëlqesh në një ndeshje. Ajo që bie në sy është se në 11-shen e përzgjedhur nga “Sky Sports” rezulton…

Një dekadë si “qytetar”, Aguero rinovon me Sitin

Mançester Siti ka njoftuar mëngjesin e sotëm, përmes një postimi në profilin zyrtar në “twitter” se Serxho Aguero ka nënshkruar një kontratë re me skuadrën e Pep Guardiolës. Sulmuesi argjentinas do të jetë pjesë e “qytetarëve” deri në vitin…

Aguero i guximshëm, mbështesja dikur rivalët e Sitit

Serxho Aguero ka zbuluar për mediat se dikur ai ka mbështetur ekipin e Liverpul. Sulmuesi argjentinas po vijon të shkëlqejë me fanellën e Mançester Sitit, por mesa duket në moshë të vogël ka qenë një tifoz i “The Reds”. “El Kun”, siç…

VIDEO/ Aguero, tani quajeni “zotëria 200”

Sergio Aguero është pa diskutim një nga sulmuesit më të mirë në botë. Sot, pa diskutim do të jetë një ndeshje që do të mbahet mend nga argjentinasi, i cili ka arritur të realizojë golin e 200 me fanellën e Mançester Sititi. S kuadra e…

Aksident rrugor, Aguero thyen dy brinjë

Sergio Aguero humbet disa javë futboll për një aksident rrugor. Sulmuesi argjentinas është përfshirë në një aksident rrugor në Holandë. Aty sulmuesi i Sitit ishte në Holandë për një koncert muzikor, duke përfituar nga një ditë pushim…