Ançeloti nuk e do, mesfushori i Napolit pranë largimit

0

Napoli pritet të përballet me ikjen e Alan dhe mund t’i duhen ardhje të reja. Marko Rog do të ishte një ardhje pa asnjë humbje financiare. Kroati është në pronësi të klubit të kaltër. Këtë sezon e ka kaluar i huazuar te Sevija, por përtej cilësive të tij nuk ka gjetur minuta.
Më 1 korrik ai do të kthehet në “San Paolo”. Ançeloti edhe në rast të largimit të Alan, nuk e sheh Rog si të duhurin për mesfushën e Napolit. Kështu, ai pritet të largohet. Kaljari do të jetë klubi, që do i japë mundësinë për të gjetur minutat e dëshiruara dhe formën e duhur.

Klubet kanë arritur dakordësinë dhe ka mbetur vetëm marrëveshja me lojtarin. Agjenti i kroatit do të takohet me drejtuesit e klubit nga Sardenja për të përfunduar transferimin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.