S’kanë fund telashet te Bajerni, dëmtohet në gju ylli i skuadrës

Bajerni i Mynihut vazhdon ta ketë fati kundër përsa i përket dëmtimeve. Lojtari më i fundit që i është bashkuar infermierisë së tejmbushur të bavarezëve është fantazisti Hames Rodrigez. Në komunikatën e nxjerrë nga klubi gjerman konfirmohet se 27-vjeçari ka pësuar një këputje të pjesshme të ligamentit lateral të gjurit.

Pas këtij dëmtimi mund të thuhet me siguri se Hames e ka mbyllur me futbollin në vitin 2018. Kolumbiani pritet të rikthehet nën urdhrat e Niko Kovaç në muajin janar, kur do të fillojë dhe faza e dytë e sezonit në kampionatin gjerman.

Hames është mesfushori i tretë i Bajernit që i bashkohet infermierisë, pas Tiago Alkantarës dhe Korentin Tolisos. Fatmirësisht për trajnerin Niko Kovaç, spanjolli do të rikthehet pas pushimit të kombëtarëve, ndërsa për francezi Toliso duhet treguar durim, pasi atij do i duhen dhe të paktën 4 muaj që të shkelë sërish në fushat e blerta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online