Browsing Tag

Hames Rodrigez

Reali ofertë zyrtare për Pogba, Junajtid përgjigjet direkt

Reali e ka liruar më shumë se ç’duhet dorën në këtë merkato dhe e ka shumë të vështirë të përballojë me para “cash” blerjen e Pol Pogba. Zidan nga ana e tij nuk ndahet nga ideja se është ylli i Junajtid lojtari i duhur për të zbarkuar në…

Bomba nga Spanja! Zbulohet dëshira e Hames, nuk është Napoli

Të gjithë napolitanët presin gjithë “kërshëri” ardhjen e një prej lojtarëve më me klas në botë, Hames Rodrigez. Kolumbiani do të largohet nga Reali këtë verë, ku erdhi pas huazimit dyvjeçar te Bajern. Flitet shumë se kolumbiani dëshiron të…

Ançeloti: Hames? I shkon fanella e Napolit!

Hames Rodriges me shumë mundësi do të luajë në “San Paolo” sezonin e ardhshëm. Napoli dhe Real janë në përfundim të arritjes së marrëveshjes. Ançeloti nuk e fsheh aspak që të kaltrit duan madrilenin. Trajneri italian shprehet se me shuë…

Maradona provon të bindë Hames, i komenton në “Instagram”

Ardhja e Hames Rodriges te Napoli është vetëm çështje ditësh. Real dhe klubi italian kanë arritur marëveshjen, me lojtarin që mezi pret bashkimin me Ançelotin. Të shumtë janë tifozët e entuziazmuar nga kjo lëvizje, që është një ndër më të…

“Hames është në listë, kemi piketuar dhe 5 mbrojtës”

Napoli po punon për t’i vënë Ançelotit lojtarë sa më cilësorë në dispozicion. Hames Rodriges është emri më i madh që mund të vijë në “San Paolo” këtë verë. Kolumbiani pas dy viteve huazim te Bajerni është kthyer në Madrid. Kryeqyteti…

E do Ronaldo, ylli i Realit është 50 milionë euro larg Juves

Juventusi i këtij sezoni ka vuajtur shumë mungesën e një fantazisti. Ata kanë në disponim një mesfushë normale me lojtarë që vrapojnë dhe krijojnë volum, por nuk kanë shumë aftësi krijuese. Këtë e ka vënë re edhe Kristiano Ronaldo. Sipas…

Transferimi i Hames Rodrigez, shifrat dhe… Dibala

Juventusi në Itali nuk ka rivalë, por drejtuesit mendojnë për të dominuar edhe në Europë. Për këtë duhen bërë edhe afrime me peshë. Në verë u ble Kristiano Ronaldo nga Reali i Madridit, ndërkohë që me bardhezinjtë kampionët janë të shumtë.…

Hames në “ajër”, mundësia e artë e Juventusit

Juventusi e ndjek prej kohësh Hames Rodrigez. Fubtollisti kolumbian do të jetë pjesë e Bajenrit të Mynihut deri në fund të sezonit dhe më pas do të kthehet në Madrid te Reali. Gjermanët nuk duan të shpenzojnë për kartonin e tij dhe do ta…

Hames do largimin, në Itali bëjnë gati milionat

Bajerni i Mynihut duhet të mendohet mirë dhe të zgjidhë çështjen e të ardhmes së kolumbianit Hames Rodrigez. Më parë është raportuar se gjermanët janë gati të paguajnë 42 milionë euro për ta blerë përfundimisht nga Reali i Madridit.…

Plas te Bajerni, Hames kapet me trajnerin Kovaç

Bajerni i Mynihut nuk po kalon një moment të vështirë. Barazimi në shtëpi kundër Ajaksit në Champions ka lënë një shije të hidhur, ndërsa ekipi regjistroi ndeshjen e tretë pa fitore. Barazime në shtëpi me Augsburgun dhe Ajaksin dhe humbja…

U ka fituar zemrat, Bajerni bën gati 42 milionë €

Fillimi si zakonisht është i vështirë për çdo lojtar. Edhe për Hames Rodrigez nuk ka qenë e lehtë kur kaloi nga Reali i Madridit te Bajerni i Mynihut. Gjuha, klima, ushqimi ishin “pengesa”. Më tej u kaluan dhe tashmë kolumbiani është një…