Browsing Tag

Hames

E ardhmja e Hames Rodrigez, dy skenarët e fundit

Hames Rodrigez ende nuk e di se ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Mesfushori kolumbian nuk u ble nga Bajerni i Mynihut, ndërkohë që gjatë këtyre ditëve Napoli është klubi që po këmbëngul më së shumti. Gjithsesi Reali i Madridit nuk pranon…

Napoli konfirmon zërat për Hames, zbulohet dhe Plani B

Prej disa sezonesh tashmë, skuadra e Napolit ka rivalizuar me Juventusin për titullin kampion në Serie A, por nuk ia ka dalë që të parakalojë “Zonjën e Vjetër”, duke u kënaqur me vendin e dytë. Sezonin e rij, napolitanët duan që të jetë…

Reali ndërron mendje për Hames, por është tepër vonë…

Hames Rodrigez, duket se është ringjallur pas vetëm një sezon me skuadrën e Bajern Mynihut. Forma e mirë që 27-vjeçari po kalon nuk i ka shpëtuar drejtuesve madrilen, të cilët nuk kanë ngurruar për të filluar sërish negociatat me lojtarin…

Hames drejt Amerikës, Zidan nuk e preferon

“Don Balon” raporton se në janar Hames Rodrigez mund të largohet nga Bajerni. Mesfushori kolumbian, i huazuar për dy vite nga Real Madridi (për 13 mln euro, me kërkesë të ish-trajnerit të bavarezëve, Karlo Ançeloti). mund të transferohet në…