Browsing Tag

Maliqi

Shkumbini dhe Devolli ndahen me një pikë, hap fals i Maliqit

Kryendeshja e Kategorisë së Dytë midis Shkumbinit dhe Devollit u mbyll në barazim 1 –  1. Skuadrës nga qyteti i Bilishtit i duhej fitorja për të marrë vendin e parë në Grupin B, gjithsesi kampionati mbetet ende i hapur pasi diferenca mes…

Humbja me Devollin, Spartak Meraku largohet nga Maliqi

Të hënën u luajt ndeshja e fundit e javës së 16-të të Kategorisë së Dytë, Maliqi-Devolli. Derbi u fitua nga skuadra e drejtuar nga Stavri Nica dhe kjo i ka kushtuar shtrenjtë maliqarëve, sepse 24 orë më pas ka “humbur” sponsorin kandidat…

Spartak Meraku mbyll “pushimet”, kalon aksioner te Maliqi

Pas një periudhe rreth 20 vjeçare në krye të Bilishti Sport, sot Devolli, biznesmeni Spartak Meraku ka kaluar si aksioner te skuadra e Maliqit në Kategorinë e Dytë. Duke qenë skuadër e Prefekturës së Korçës, Meraku nuk ka ngujuar ti…

Skënderbeu i pamëshirshëm ndaj Maliqit, goleadë në derbi

Skënderbeu ka zhvilluar një ndeshje miqësore, duke shfrytëzuar pauzën e kampionatit. Skuadra e Orges Shehit ka mundur me rezultatin e thellë 5-0 ekipin e Maliqit. Kampionët në fuqi nuk janë kursyer aspak ndaj skuadrës, që militon në…

Kamza ndalet nga Dinamo, Apolonia në rrugë të mbarë

Sot janë zhvilluar tri ndeshje miqësore. Kamza është ndeshur në fushën e vet me ekipin e Dinamos dhe sfida është mbyllur me rezultatin, 1-1. Rezi ishte autori i golit për ekipin e Devollit, ndërsa Lala kishte kaluar në avantazh në pjeën e…