Browsing Tag

Riberi

Riberi: E dua stolin e Bajernit, kam mentalitet fituesi!

Frenk Riberi u largua nga Bajerni pas plot 12 vitesh dhe sulmuesi francez, është ende duke pritur oferta. Vetë Riberi tha se mendja dhe trupi i tij janë gati të luajnë në ritme të larta, si dhe ka dëshirën që një ditë të ketë një rol në…

Riberi: Luaj edhe dy vite, goli i fundit më frymëzoi

Frenk Riberi është në kërkim të aventurës së re. Sulmuesi 36-vjeçar nuk ka ndërmend të ndalet, përkundrazi në një intervistë për “L’Equipe”, Riberi thotë se do të vazhdojë karrierën e tij edhe për dy sezone. Kampionatet kinez ose ai…

Riberi drejt Australisë, Bajerni gjen pasuesin në Francë

Frank Riberi kreu një ndeshje fantastike ndaj Volfsburgut, ku edhe pse u fut si rezervë asistoi tri herë për shokët e tij. Gjithsesi, në më pak se një muaj francezi do të mbushë 36 vjeç dhe është bërë  e qartë që ai nuk është më në planet e…

Te Bajerni e thonë troç: “Ky viti i fundit për Riberi”

Frenk Riberi po luan sezoni e tij të 12-të me Bajernin e Mynihut. Me kalimin e viteve francezi është kthyer në një legjendë te kampionët e Gjermanisë. 409 ndeshje dhe 122 gola të shënuar, nga një sulmues krahu s’mund të kërkosh më shumë se…

Koman: Unë pasuesi i Riberisë? E pamundur, s’ka të dytë si ai

2018-ta nuk ka qenë një vit i mbarë për talentin francez Kingsli Koman. Në shkurt një dëmtim bëri që të mbyllte sezonin në mënyrë të parakohshme dhe të humbiste Botërorin “Rusi 2918”,. Në një intervistë për medien gjermane “AZ”, 22-vjeçari…

Testet fizike te bavarezët, befasojnë “pleqtë” e sulmit

Gjatë ditëve të fundit në qendrën stërvitore të Bajernit u kryen disa teste fizike për të analizuar në mënyrë shkencore gjendjen e futbollistëve të skuadrës nga Bavaria. Rezultatet kanë qenë befasuese, pasi në testet e rezistencës dhe…

Ferguson u bind për 45 minuta që Riberi s’vlen

A e dini se në vitin 2006 Frenk Riberi mund të ishte bërë lojtar i Mançester Junajtidit? Po, pikërisht kështu, por trajneri legjendar i “Djajve të kuq”, Sër Aleks Ferguson, nuk u bind. Ai e vëzhgoi nga tribuna francezin, kur ky i fundit po…

Riberi refuzoi 40 mln euro nga Kina në verë

Siç raporton “AZ”, Frenk Riberi ka pasur një ofertë të jashtëzakonshme në merkaton e verës nga Kina, të cilën e ka refuzuar. Bëhet fjalë për 40 milionë euro për një vit dhe një përqindje të madhe nga të ardhurat e marketingut. Mesfushori…

Trajneri fal Riberinë: Ai është i sinqertë

Karlo Ançeloti e ka falur Frenk Riberinë. Në ndeshjen e së mërkurës me Anderlehtin në Champions League, mesfushori i Bajernit reagoi shumë keq pas zëvendësimit. Ai hodhi fanellën dhe nuk ia dha dorën trajnerit. “Kam folur me Frenkun. Ai…

Riberi: Jemi unë dhe Arjeni, për çfarë duhen blerjet?

Frenk Riberi nuk thotë kurrë “stop”. Mesfushori i majtë ka fituar gjithçka në karrierën e tij në nivel klubesh, por ka edhe një dëshirë të fundit, që praktikisht e “mban gjallë”. Francezi do të shpallet edhe një herë kampion Evrope me…