Browsing Tag

Ribery

Riberi: Luaj edhe dy vite, goli i fundit më frymëzoi

Frenk Riberi është në kërkim të aventurës së re. Sulmuesi 36-vjeçar nuk ka ndërmend të ndalet, përkundrazi në një intervistë për “L’Equipe”, Riberi thotë se do të vazhdojë karrierën e tij edhe për dy sezone. Kampionatet kinez ose ai…

Riberi drejt Australisë, Bajerni gjen pasuesin në Francë

Frank Riberi kreu një ndeshje fantastike ndaj Volfsburgut, ku edhe pse u fut si rezervë asistoi tri herë për shokët e tij. Gjithsesi, në më pak se një muaj francezi do të mbushë 36 vjeç dhe është bërë  e qartë që ai nuk është më në planet e…

Riberi “ikën nga trutë”, ofendime vulgare në Twitter

Frenk Riberi njihet për karakterin nevrik që e ka shoqëruar në çdo moment të karrierës së tij. Së fundmi, 35-vjeçari ka shpërthyer në të shara në një postim në rrjetin social “Twitter”. Ky reagim vjen pasi futbollisti i Bajernit vizitoi…

“Sulltan” Riberi, vjen oferta nga ish-klubi i vet

Bajerni i Mynihut triumfoi 3-0 në Frankfurt të shtunën dhe dy gola i shënoi Frenk Riberi, i cili është në formë spektakolare dhe ka shënuar 4 gola në 3 ndeshjet e fundit. Pas ndeshjes trajneri Niko Kovaç i bëri komplimente, por kjo nuk…

Koman: Unë pasuesi i Riberisë? E pamundur, s’ka të dytë si ai

2018-ta nuk ka qenë një vit i mbarë për talentin francez Kingsli Koman. Në shkurt një dëmtim bëri që të mbyllte sezonin në mënyrë të parakohshme dhe të humbiste Botërorin “Rusi 2918”,. Në një intervistë për medien gjermane “AZ”, 22-vjeçari…

Roben: Ndoshta sezoni im i fundit, futbolli nuk njeh moshë

Arjen Roben ka fituar gjithçka ç’mund  të fitojë një futbollist me Bajernin e Mynihut. Teksa po luan sezonin e tij të dhjetë me kampionët e Gjermanisë, 34-vjeçari e pranon se koha e tij në Bavari është drejt përfundimit. “Ndoshta ky…

Testet fizike te bavarezët, befasojnë “pleqtë” e sulmit

Gjatë ditëve të fundit në qendrën stërvitore të Bajernit u kryen disa teste fizike për të analizuar në mënyrë shkencore gjendjen e futbollistëve të skuadrës nga Bavaria. Rezultatet kanë qenë befasuese, pasi në testet e rezistencës dhe…

Roben e Riberi nuk preken, vjen rinovimi

Ky sezon mendohej se do të ishte i fundit me fanellën e Bajernit për dyshen e veteranëve Arjen Roben e Frank Riberi. Kontratat e lojtarëve mbarojnë në fund të sezonit aktual dhe shpesh në media kanë qarkulluar lajme se dyshja do të largohej…