Premier Liga në luftë, katër ekipe çmenden pas yllit të Ajaksit

1

Paraqitjet fantastike të këtij sezoni padyshim e kthejnë Ajaksin në epiqendrën e merkatos së verës, me klubet më të mëdha evropiane që janë vënë në ndjekje të yjeve të holandezëve. Një prej lojtarëve më të spikatur është padyshim Hakim Zijesh.

Siç raportohet nga mediat angleze, pas marokenit janë vënë katër ekipe të Premier Ligës, me Mançester Sitin që duket më e favorizuara për të nënshkruar me të. Gjithashtu, interes ka edhe nga Mançester Junajtid, Arsenali dhe Liverpuli.

26-vjeçari ka shënuar 19 gola dhe ka dhuruar 20 asist këtë sezon, me Ajaksin që e vlerëson të paktën 30 milionë sterlina. Gjithsesi, kërkesat e shumta për Zijesh mund të sjellin edhe rritjen e mëtjeshme të çmimit të tij.

You might also like
1 Comment
  1. ELIOT says

    ha ha ha jane ne kerkim te nje marokieni koti ;; se ben ai lojen a ajaksit jo mos ja fusni kot ;;as dallua kunder juves ;;; jeni arabe apo beni politike per nje arab muti ;;;;;;;; nuk e di ka 10 lojtare qe kerkohen tek ajoaksi dhe ju na cani trapin me marokienit e qelbet ;;;;;;;;uuuuu nje arab ne France tha per xhaken e arsenalit qe eshte koti ;;edhe per kategorine e 2 se merrte ne France ;;nga xhelozia ose nga rracizmi i arabeve franceze ;;;merci ;;;;; mos na i boni si neskes mutin nga maroku ;;

Your email address will not be published.