Muriel i thotë jo Milanit, por rikthehet në Serie A

0

Luis Muriel do të rikthehet në futbollin Italian, por jo te skuadra e Milanit ashtu siç ishte përfolur gjatë javëve të fundit. Sulmuesi kolumbian ka refuzuar ofertën e “djallit”, duke preferuar të shkojë pak më në jug të Italisë. Bëhet fjalë për klubin e Fiorentinës, që nuk ka ndenjur duarkryq e ka befasuar me këtë lëvizje të bujshme.

Milani dhe Sevija kishin rënë dakord që lojtari të huazohej për 6 muaj në këmbim të 500 mijë eurove, në marrëveshje ishte e përfshirë dhe një opsion për blerjen përfundimtare të kartonit të lojtarit për 13 milionë euro. Por, drejtori sportiv i Milanit mori një përgjigje negative nga agjenti i lojtarit.

Muriel është një lojtar që e njeh mirë në kampionatin Italian, pasi ka luajtur për shtatë sezone me skuadra si Leçe, Udineze dhe Atalanta. Sulmuesi kolumbian ka shënuar 51 gola në 165 ndeshje të Serie A.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.