Browsing Tag

Luis Muriel

Atalanta përforcon sulmin, prezantohet kolumbiani

Luis Muriel është zyrtarisht një futbollist i Atalantës. Klubi bergamask ka arritur akordin me Sevijën, që zotëronte kartonin e sulmuesit latin. Muriel u huazua në janar te Fiorentina, aty ku shënoi 9 gola në 23 ndeshje mes kampionatit…

Atalanta nuk pyet fare, arrin akordin dhe përforcon sulmin

Atalanta po punon për të përforcuar ekipin. Kualifikimi në Champions Ligë i ka entuziazmuar të gjithë në Bergamo, ndërkohë që janë mbushur edhe arkat. Drejtuesit duan t’i dhurojnë Xhan Piero Gasperinit një kontingjent të plotë, që do të…

Lajm i keq për Kolumbinë, sulmuesi humbet Kupën e Amerikës

Kolumbia arriti një fitore të madhe kundër Argjentinës. Ekipi i drejtuar nga portugezi Kieroz mposhti 2-0 Argjentinën e Mesit për llogari të Kupës së Amerikës, që zhvillohet në Brazil. Trepikëshi i parë i ka lumturuar të gjithë në kampin…

Zbulohen detajet e operacionit, Atalanta me sulm kolumbian

Atalanta do të provojë për herë të parë në historinë e saj emocionet e Champions Ligës. Djemtë e Gasperinit zhvilluan një sezon të jashtëzakonshëm dhe e mbyllen kampionatin në vend të tretë pas Juventusit dhe Napolit. Drejtuesit e po…

Muriel: M’u prenë këmbët kur takova fenomenin

Rikthimi në Serie A ka rezultuar mjaft i goditur për sulmuesin e Fiorentinës, Luis Muriel. Kolumbiani ka shënuar katër gola në tri takimet e fundit me klubin nga Firence, duke rrëmbyer mënjëherë zemrat e tifozëve të skuadrës vjollcë. Në…

Muriel i thotë jo Milanit, por rikthehet në Serie A

Luis Muriel do të rikthehet në futbollin Italian, por jo te skuadra e Milanit ashtu siç ishte përfolur gjatë javëve të fundit. Sulmuesi kolumbian ka refuzuar ofertën e “djallit”, duke preferuar të shkojë pak më në jug të Italisë. Bëhet…

Milan bën goditjen e dytë, sulmuesi një hap larg firmës

Milani duket se bën goditjen e dytë në merkaton e janarit. Kuqezinjtë, pasi kanë siguruar me kohë shërbimet e brazilianit Lukas Paketa, janë shumë pranë firmës me Luis Muriel. Sulmuesi, i cili e njeh mjaft mirë Serinë A, do të vijë nga…

Milani “harron” Ibrën, objektivi i ri është në Spanjë

Milani është një ndër klubet që është përfolur më së shumti në këtë prag merkatoje. Kuqezinjtë, të cilët kanë pësuar edhe shumë dëmtime në kontigjentin e tyre, do të provojnë të përforcohen dhe siç thuhet gjasat janë që të merret nga një…