Milani apo Arsenali? Karrasko flet për rikthimin në Europë

0

Janik Ferreira Karrasko ishte një ndër emrat më të përfolur, sidomos në ditët e fundit të merkatos së janarit. Mesfushori belg u lidh me një transferim të mundshëm tek Arsenali apo Milani. Gjithsesi, në përfundim të afatit kalimtar, Karrasko nuk u largua nga ekipi i Dailan Jifang, ku edhe luan aktualisht.

Së fundmi, 25-vjeçari ka folur në një intervistë, ku ka prekur edhe temën e të rikthyerit në Evoprë.  Karrasko është shprehur se ka dëshirë që të rikthehet dhe plani i tij ai është, por mbetet për t’u parë se çfarë do të ndodhë në merkaton e ardhshme.
“Pati shumë interes për të qenë i sinqertë. Nuk dua ta fsheh, gjithsesi asgjë nuk arriti të konkretizohej pasi nuk firmosa. Ideja ime është të rikthehem në Europë. Ishin disa klube të interesuara në janar, por klubi im aktual dëshironte të më mbante. Shpresoj që të rikthehem në të ardhmen”, përfundoi Karrasko.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.