Kovaç: Liverpuli luajti më mirë, ky është limiti jonë

Niko Kovaç nuk shkoi dot më shumë se raundi i 1/16-ve në aventurën e tij të parë në UEFA Champions League. Në intervistën për “Sky Sports” në përfundim të ndeshjes, tekniku kroat përgëzoi Klop dhe pranoi hapur superioritetin e kundërshtarit.

“Fillimisht më duhet të përgëzoj Jyrgen Klopin. Patëm kundër një kundërshtar shumë të fortë. Përgjithësisht Liverpuli ishte skuadra më e mirë në të dyja ndeshjet. Ata u treguan të saktë dhe sulmuan më shumë se ne. Nuk ishim në ditën tonë më të mirë. Treguam se deri ku është limiti jonë”.

“Ai doli nga porta, pasi nuk ishe i sigurt nëse Rafinja do të arrinte t’ia merrte topin Manes. Në fund nuk ishte një ide e mirë, pasi pësuam gol. Gjithsesi s’kam ndërmend ta kritikoj Manuelin, ai thjesht donte të ndihmonte”, përfundoi Kovaç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online