Browsing Tag

Luzi

Elbasani feston me “tris”, arrihet mbijetesa në të Parën

Elbasani ka marrë një fitore bindëse 3-0 përballë Luzi 2008, duke siguruar kështu qëndrimin në Kategorinë e Parë dhe në sezonin e ardhshëm. Dopieta e Micit dhe goli i Ferhatit kanë mjaftuar që Elbasani të triumfojë, duke shmangur kështu…

Luzi sulmon kreun, “tris” Klosit në transfertë

Luzi i afrohet kreut të renditjes, pasi ka arritur të kalojë me sukses Klosin me rezultatin 1-3. Ndeshja e luajtur në Burrel nisi me një gol të skuadrës vendase, që me anë të Pengilit shënoi golin e avantazhit. Gjithsesi festa nuk zgjati…