Browsing Tag

Inzagi

Largimi i Milinkoviç-Saviç, edhe Inzagi i dorëzuar

Simone Inzagi, trajneri i Lacios, duket i dorëzuar sa i takon largimit të Milinkoviç-Saviç. Trajneri italian ka folur sot për mediat italiane, ku ka lënë të kuptohet se nuk ka asgjë në dorë sa i takon të ardhmes së mesfushorit serb, që me…

Inzagi shtyn pushimet, synon me çdo kusht stolin e Milanit

Sipas raportimeve të fundit nga Italia, Simone Inzagi ka vendosur që të shtyjë pushimet e tij në Amerikë. Arsyeja? Synon t’i bashkohet Milanit me çdo kusht. Rivali i vetëm për stolin kuqezi, për momentin është vetëm Marko Xhanpaolo.…

Shkarkimi Bielsës, Tare dhe Inzagi: Lotito zbulon sekretet

Klaudio Lotito është një nga presidentët më karizmatikë të Serisë A. Kreu i Lacios ka zbuluar disa nga sekretet e tij, duke nisur nga ideja e çmendur për t’i ofruar Igli Tares postin e drejtorit sportiv. Biondi shqiptar ishte në fundin e…

Kasano “mesazh” Inzagit, kërkon rikthimin në Serie A

Antonio Kasano është pa ekip që prej janarit të vitit të kaluar. Por, edhe pse një vit e gjysmë pa luajtur futboll profesionist, Kasano i ka lënë të hapur mundësinë e një rikthimi në futboll, madje 36- vjeçari pretendon të rikthehet në…