Browsing Tag

kanselo

30 mln euro gati, Juventusi gjen zëvendësuesin e Kanselos

Juventusi me shumë gjasa do të humbasë shërbimet e portugezit Zhoao Kanselo. Mbrojtësi i djathtë kërkohet me ngulm nga Guardiola dhe Mançester Siti nuk e ka problem të shpenzojë. Kanselo luajti si i huazuar te Interi para dy sezonesh,…

10 lojtarët më të shtrenjtë portugezë, surpriza dhe yje

Futbolli portugez vijon të mbetet furnizuesi më i madh i talenteve në Europa dhe shifrat që klubet portugeze përfitojnë nga shitja e tyre janë të pabesueshme. Edhe sot, lojtarët portugezë janë nga më të shtrenjtit në botë, me emra si…