Browsing Tag

Joao Cancelo

Siti dhe Juventus programojnë shkëmbimin, zbulohen prapaskenat

Juventusi dhe Mançester Siti po negociojnë për shkëmbimin midis Zhoao Kanselos dhe Danilos. Portugezi i bardhezinjve nga Torino pëlqehet shumë nga kampionët e Anglisë dhe Pep Guardiola ia ka bërë të qartë drejtuesve dëshirën për të patur në…

Jo vetëm Junajtid, Juventusi projekton shkëmbimin me Sitin

Merkato vazhdon dhe Juventusi është përqendruar më shumë në largimet dhe shitjet e lojtarëve. Moize Ken u transferua tek Evertoni për një shumë totale prej 40 milionë eurosh bashkë me bonuse. Me valixhe gati është edhe Paulo Dibala, edhe…

Pabesi nga Instagrami, Kanselo ka një problem me Alegrin

Raporti midis Zhoao Kanselos dhe trajnerit Masimiliano Alegri mund të ketë pësuar një krisje të fortë. Trajneri livornez e la në stol mbrojtësin në ndeshjen e çerekfinales së Champions-it ndaj Ajaksit, ku i besoi vendin në formacion…

Kanselo: Ronaldo i pabesueshëm, ju tregoj pengun e karrierës!

Zhoao Kanselo është një ndër lojtarët më të spikatur te Juventusi. Portugezi u ble verën e vitit të shkuar nga Valencia dhe paraqitjet e tij kanë qenë relativisht të mira deri në këtë pikë të sezonit. Mbrojtësi bardhezi, ka folur për…