Bajerni dhe Siti “në gjumë”, ai që e pëson është Sane

Bajerni i Mynihut po pret përgjigjen e Barcelonës për sulmuesin Ousmane Dembele, Mançester Siti po pret…

Zyrtare, Sevilja transferon ish-mesfushorin e Sitit

Sevilja ka arritur të transferojë mesfushorin brazilian, Fernando, për 4.5 milionë euro nga skuadra turke e…

Interes i paparë për Rodrin, katër klube në negociata

Largimi i Rodrigo Hernandez (Rodri), nga Atletiko Madrid është vetëm çështje kohe. Mesfushorit shtatlartë i ka…

Sane te Bajerni? Rumenige flet hapur dhe sqaron hezitimin e së shkuarës

Prej disa ditësh në Gjermani lajmi kryesor i medieve sportive ka të bëjë me bisedimet që…

Mendi një dështim total, Guardiola gjen zëvendësuesin në Angli

Mançester Siti ka humbur durimin me mbrojtësin francez Benzhamin Mendi. Dëmtimet e shpeshta në gju të…

VIDEO | Tolerim apo paaftësi, ky rast po çmend tifozët e Liverpulit

Mançester Siti iu desh të vuante shumë për të marrë tri pikët në takimin e djeshëm…

Batuta për golin e Kompani dhe një “thumbim” për Klop, Guardiola “show”

Pep Guardiola ka folur para gazetarëve në përfundim të ndeshjes ndaj Leister Sitit të fituar me…

VIDEO | Siti me njërën dorë te titulli, vendos “perla” e Kompani

Mançester Siti është me njërën dorë te titulli i dytë radhazi i Premier League. Takimi i…

VIDEO | Leister bën qëndresë, çmenduria e Shmajkëll ndal festën e Sitit

Leister Siti ka arritur të mbajë të paprekur portën e tyre në 45 minuta e para…

Guardiola: Në karrierën time veçoj vetëm këto dy rivalë

Pep Guardiola është dy ndeshje larg trofeut të Premier League. I pyetur para gazetarëve në lidhje…

VIDEO | Siti s’tregon mëshirë, fitore e “përbindshme” ndaj Shalkes

Mançester Siti ka regjistruar një fitore të thellë ndaj Shalkes. Skuadra e Pep Guardiolës nuk u…

Benitez: Liverpuli im s’kishte kaq shumë para, ja çfarë e vendos titullin  

Rafa Benitez është një trajner shumë i dashur për tifozët e Liverpulit. Spanjolli drejtoi të kuqtë…

Siti rimerr kreun, Laport dhe Zhezuz ndëshkojnë Evertonin

Mançester Siti është rikthyer në krye të tabelës së kampionat anglez pas fitores 2 – 0…

FOTOGALERI | Akademia model e Mançester Sitit, 150 milionë euro fitim në vetëm tre vite vite

Siti është një ndër klubet më të fuqishme në planet. Kampionët e Anglisë nuk kursehen në…

VIDEO | Siti “gjunjëzon” Liverpulin, diferenca ngushtohet në katër pikë

Mançester Siti ka arritur t’i shkaktojë humbjen e parë Liverpulit të Jyrgen Klop për këtë sezon.…

Guardiola jep lajmin e keq, Siti humbet goleadorin

Sulmuesi i Mançester Sitit, Serxhio Aguero, nuk do të jetë në dispozicion të Pep Guardiolës në…

VIDEO | Reali triumfon në “Olimpico”, Aguero prish festën e Lionit

Real Madrid ka rigjetur sërish veten në Champions League. Kampionët në fuqi mundën Romën me rezultatin…

Shtohen hallet për Guardiolën, kombëtarja franceze i jep një lajm të keq

Trajneri i Mançester Sitit ka mësuar sot  shkallën e dëmtimit të mbrojtësit Benzhamin Mendi. Francezi u…

Infantioni përgënjeshtron: Nuk ka favorizime, si kam kërkuar gjë Trampit

Xhani Infantino ka marrë akuza të forta, pas publikimit të disa dokumenteve nga ana e “Football…

Në Angli ka derbi për Shkriniar, Zhang i vë çmimin

Milan Shkriniar është një ndër lojtarët që kanë spikatur më së shumti te skuadra e Interit.…

Pëlzen kthen Realin te fitorja, Siti e ka të lehtë në Ukrainë

Real Madrid është rikthyer të fitojë pas pesë ndeshjesh, “Los Blancos” fituan 2-1 ndaj skuadrës më…

Nejmar bën parashikuesin: Siti sërish kampion në Angli, Liverpuli as në katërshe

Nejmar kurrë nuk ka luajtur në Angli, përveç se në ndonjë natë Champions-i, ose miqëore me…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online