Fillon makthi për Solskjaer, sulmi i Junajtid “ngelet” sakat

0

Humbja në “Old Trafford” kundër PSG-së me rezultatin 2 – 0, ishte një goditje tepër e fortë për Mançester Junajtid. Nën drejtimin e Ole Gunar Solskjaer klubi anglez po “fluturonte”, duke mos njohur humbje prej më shumë se dy muajsh.

Përveç faktit që tani kualifikimi për në Champions është bërë një “mision i pamundur” një pasojë tjetër e rëndë e përballjes ndaj francezëve ishin dhe dëmtimet e sulmuesve anësorë Antoni Marsial dhe Xheni Lingard.

Të dy lojtaret kryen zëvendësime të detyruara pas tërheqjeve muskulore. Ka qenë vetë trajneri i Mançester Junajtid, ai që ka zbuluar para medieve se të dy futbollistëve do t’u duhen dy ose tre javë për t’u rikthyer në stërvitje me pjesën tjetër të grupit.

Lingard e Marsial humbasin takimin e “FA Cup” ndaj Çelsit, përballjen kundër Liverpulit dhe Sauthemptonit në kampionat dhe me shumë gjasa dhe ndeshjen e kthimit ndaj PSG-së më datë 6 mars.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.