Browsing Tag

Martial

Marsial mesazh drejtuesve: Duam të vazhdojmë me Solskjaer

Kontrata e Ole Gunar Solskjaer me Mançester Junajtid mbaron në fund të sezonit, por me shumë gjasa norvegjezit do t’i besohet një rinovim disavjeçar. Në konferencën para ndeshjes ndaj PSG-së sulmuesi francez Antoni Marsial ka shprehur hapur…

VIDEO | Marsial magjik, gol fantastik ndaj Fulhemit

Mançester Junajtid luan në këto momente në fushën e Fulhem, ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të të Premier Ligës. “Djajtë e kuq” po konfirmohen javë pas jave të frikshëm, që nga koha kur Ole Gunar Solskjaer ka ardhur në krye të ekipit,…

“Ciao Juve!”, Marsial rinovon me Mançester Junajtid

Ylli francez i Mançester Junajtid, Antoni Marsial ka rinovuar me “Djajtë e kuq”, një kontratë e re që e mban në “Old Trafford” deri në vitin 2024. 23-vjeçari ishte një nga lojtarët më të kërkuar këtë merkato dhe me kontratën e tij që…

“Luftë civile” te Junajtid, shkaku është… Marsial

Zhoze Murinjo pësoi humbjen më të thellë të karrierës si pritës kundër Totenhemit. Fitorja 0-3 e londinezëve ka tronditur në themel “Djajtë e Kuq”, por kur mendohej se situata nuk mund të shkonte më keq, ka ardhur një tjetër goditje për…

Marsial bën lëmsh Junajtid, klubi i del kundër Murinjos

Antoni Marsial është bërë “molla e sherrit” te klubi i Mançester Junajtid. Media franceze “RMC Sport” ka zbuluar se sulmuesi francez është shkaku kryesor i grindjes midis trajnerit Zhoze Murinjo dhe administratorit të Mançester Junajtid, Ed…

Boateng në radarin e Junajtid, Murinjo ideon shkëmbimin

Zherom Boateng e ka bërë të ditur prej kohësh se kërkon të provojë një eksperiencë jashtë Gjermanisë, dhe për mbrojtësin 29-vjeçar janë vënë në lëvizje disa klube elitare evropiane, ku më të përfolurit kanë qenë francezët e PSG-së. Sipas…

Çelsi të bëjë gati milionat, Murinjo i bën nder

Pas një sezoni të vështirë me Mançester Juanited dhe Francën për Antoni Marsial vjen një drite jeshile. Sulmuesi 22-vjeçar francez nuk ishte shumë i preferuar nga Murinjo, trajneri i Junajtid, për të qenë pjese e formacionit të djajve të…

Ditë feste për Murinjon, fitore në Bërnli dhe në merkato

Mançester Junajtid ka shkuar përkohësisht -9 nga Mançester Siti në renditjen e Premier Ligës, pas fitores 1-0 në Bërnli pasditen e sotme. Një gol i bukur shënuar nga Antoni Marsial në fillim të pjesës së dytë mjaftoi që Zhoze Murinjo të…