VIDEO | Ky gol është një mrekulli, “samba” nga Kina!

0

Spektakël nga Kina, aty ku sulmuesi Fernandinjo Silva ka vallëzuar në fushë dhe ka shënuar një gol të pabesueshëm. 33-vjeccari, i cili në të shkuarën ka provuar të luajë edhe në Serie A me Hellas Veronën, i ka mahnitur të gjithë.

Gjithccka nis nga rrethi i mesit të fushës, teksa Fernandinjo shmang të parën dhe përparon. Në zonë më pas futet mes tre lojtarëve, për të shmangu edhe portierin. Në fund nuk gaboi dhe i gjithë stadiumi mund të festonte. Goli i Fernandinjos i shërbeu Chongqing Lifan për të mposhtur Tianjin Teda.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.