VIDEO | Biçikleta e Magull zhvlerësohet, Suedia i falet një gafe

0

Gjermania dhe Suedia përballen mes tyre dhe po tentojnë kualifikimin në gjysmëfinalet e Kupës së Botës. Kjo ndeshje është zhbllokuar shumë shpejt, kur kishin kaluar rreth çerek ore loje.

Lina Magull, sulmuesja 24-vjeçare e Bajernit të Mynihut, ishte ajo që arriti të shënonte dhe të kalonte në epërsi Gjermaninë. Një gol mjaft i bukur, por Suedia po mundohej të barazonte shifrat ndaj një Gjermanie mjaft të fortë dhe ia doli me anë të Jakobson. Vendosje totalisht e gabuar e mbrojtjes.
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.