Browsing Tag

Alioski

VIDEO | Bardhi shënon “maqedonisht”, feston “shqip”

Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut po kalon një moment të mirë gjatë muajve të fundit. “Fqinjët” tanë u renditën të parët në grupin e tyre në “Nations League”, ndërsa po zhvillojnë një paraqitje të mirë dhe në kualifikueset e Euro “2020”. Të…

Alioski: Nuk ishte Shqipëria që prisja

Ezgjan Alioski, shqiptari i Maqedonisë i cili na shënoi në Shkodër, me një shqipe të kulluar foli në Supersport, duke shprehur kënaqësinë që përballet me shqiptarë dhe miq. Për Alioskin, sfida duhej fituar nga Maqedonia, që sipas tij krijoi…

Pas Ekubanit, Lidsi merr edhe Alioskin

Duket se Lidsi në Championship paska ambicie të mëdha, sepse sot ka blerë edhe Ezgjan Alioskin nga Lugano, duke e çuar në 9 numrin e përforcimeve verore. Shqiptari i kombëtares së Maqedonisë ka qenë pjesë e Luganos dhe në sezonin e…