Browsing Tag

Alban Bushi

Bushi: Dëmtimet problem i madh, Bullari të vazhdojë kështu!

Alban Bushi, trajneri i Shqipërisë U21, doli sot para mediave dhe foli për gjendjen e kuqezinjve para ndeshjes kualifikuese me Turqinë, që luhet më 7 qershor.  “Mendoj se është një ndeshje e vështirë dhe e rëndësishme. Kemi një pikë në tre…

Bushi paralajmëron Malën: Nuk bëhet shaka me kombëtaren

Trajner i kombëtares U21 të Shqipërisë, Alban Bushi, foli para gazetarëve në daljen për shtyp të organizuar ditën e sotme në ambientet e selisë së FSHF-së. Trajneri i shpresave foli mbi barazimin në Andorra dhe çështje të tjera të…

“Tërbohet” Bushi, ngritje zëri te Shqipëria U21

Shqipëria U21 luan me Turqinë të shtunën prej orës 19:00 në stadiumin "Elbasan Arena". Skuadra e drejtuar nga Alban Bushi synon t'i nisë mbarë kualifikueset dhe fillimisht duhen kaluar me sukses turqit, për të menduar për sfidën e radhës me…

Bushi: Kosova? Ndeshje e ashpër, 3-4 lojtarë na refuzuan

Shqipëria U21 ka mësuar rivalët në kualifikueset e Europianit, teksa ekipe si Anglia dhe Austria spikatin si favorite për vendet e para. Por kuqezinjtë do të kenë një ndeshje të veçantë me Kosovën. Turqia dhe Andora gjithashtu janë në të…

Lista e Shpresave, Bushi: Kemi në vëzhgim… 40 lojtarë

Shqipëria U21 do të luajë më 16 dhe 19 nëntor dy miqësore me Maltën, ndaj trajneri Alban Bushi ka dalë sot në një konferencë për shtyp. Fillimisht është shpërndarë lista e lojtarëve të grumbulluar, teksa shtatë janë nga kampionati shqiptar.…

Spanjollët janë në tjetër nivel, Shpresat humbin në Kordoba

Përfaqësuesja U21 e Shqipërisë nuk ka mundur të bëjë surprizën në transfertën përballë kryesuesve të Grupit 2, Spanjës. Kombëtarja jonë u gjend shumë shpejt nën disavantazhin e një goli, pasi talenti i Valencias, Karlos Soler, shënoi që në…