Ahmat Grozni triumfon sërish, vetëm Balaj titullar

Ahmat Grozni, ish-Tereku i Çeçenisë, ka regjistruar sot fitoren e dytë rresht në kampionatin rus, duke…

Kukeli e nis titullar dhe shkëlqen me Zyrihun

Ka mbushur 33 vjeç dhe mediat zvicerane kanë shkruar shpesh se Zyrihu mendon ta lërë të…

Akisari rinis sulmin, do Cikalleshin me çdo kusht

Po stërvitet dhe po shënon në miqësore me Bashakshehirin, por Sokol Cikalleshi me shumë gjasa do…

Menaxheri i Kaçes synon të blejë… Iraklisin

Ergys Kaçe dhe PAOK, binom i pandashëm për momentin. Ky ishte verdikti i drejtuesve të klubit…

Telushi gjen fitoren e parë, Sadiku barazim në Poloni

Bruno Telushi ka festuar sot fitoren e parë në aventurën e tij kroate, sepse ekipi i…

Dikur shkonim te ata me çdo kusht, sot vijnë ata te ne me dëshirë!

Itali-Shqipëri / De Biazi është emblema e suksesit të një italiani që vjen në Shqipëri për…

Bogdani optimist: Panuçi do t’ia dalë mbanë

Një ndër personat që e njeh më mirë trajnerin e ri të Shqipërisë, Kristian Panuçin, është…

Verona në Shqipëri, vëzhgon dy talente

Ndoshta nuk prodhojmë shumë talente, por edhe klubet tona nuk është se lodhen shumë së punuari…

Furtunë dhe 3 pikë, Salihi triumfon në ish-shtëpinë e tij

Ditë perfekte ajo e djeshmja për Hamdi Salihin: debutim me Viner Nojshtatin, fitore 1-0 dhe për…

Superliga e Kosovës “rrëmben” edhe një talent në Superiore

Skuadra e sapo ngjitur ne Superligën e Kosovës, Vllaznia e Pozheranit po ndjek rrugën e shume…

Salihi zyrtarizohet në Austri, debuton kundër ish-ekipit të vet

Ka kohë që është në Austri, stërvitet dhe kishte gjetur marrëveshjen me Viner Nojshtatin, por marrëveshja…

Befasia, Lila firmos te… Janina

Andi Lilës nuk i ndahet shpirti nga Janina, sepse nëse para pak javësh bëri zyrtar divorcin…

Panuçi rrëfen: Unë si Guardiola, golfin e kemi fiksim…

Në intervistën e dhënë për “Supersport”, përballë gazetarit Dritan Shakohoxha, Kristian Panuçi ka folur edhe për…

“Shqipëria nuk është e vogël, e nisa duke punuar në karburant”

  Trajneri kuqezi, Panuçi rrëfehet për “Supersport”, në një histori që i ngjan më shumë përrallave:…

“Kosova është Serbi”, nis politika anti-Hasi në Greqi

  Trajneri shqiptar do ta ketë të vështirë në një ambient ku urrejtja etnike është i…

De Biazi: Tifozët tani të ndihmojnë Panuçin, uroj të bëjë më mirë se unë!

“Presidenti Duka mbeti i impresionuar nga Kristiani, që ka cilësi dhe besoj te ai. Do ta…

Duka: Panuçi pa eksperiencë? Edhe Zidan ashtu ishte

Armand Duka është i bindur se ka bërë zgjedhjen e duhur duke emëruar në stolin e…

Presidentit s’i shpëton presja, Panuçi harron kontratën…

Ka qenë një konferencë për shtyp e veçantë kjo për Armand Dukën, që ndryshe nga prezantimet…

De Biazi-Xhaka, rikthehen “kunjat”!

Ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani de Biazi, sakaq, duke folur për Taulant Xhakën dhe duke iu kthyer…

“Burgu” i Strumicas, presim ende vendimin nga… UEFA!

  Presidenti Duka pranon se ende s’është humbur shpresa: “Nuk i ofron kushtet, por nëse merret…

(VIDEO) Mos e nxehni Panuçin, ndryshe…

  Në konferencën e djeshme për shtyp u shfaq shumë i qeshur, entuziast, me emocione, i…

“Dua ushtarë, s’ka ca të njerkës dhe ca të nënës”

  “Jam italian, por stërvis Shqipërinë. A do të dua të mund Italinë? Në fushë nuk…

De Biazi: Panuçi i pëlqeu Dukës, nuk ia këshillova unë

Natyrisht, pas zyrtarizimit të Kristian Panuçit në stolin e Shqipërisë nuk mund të mungonte një prononcim…

Nga fjalët te veprat, Panuçi në Elbasan për Kukësin

Sapo ka shkelur në Shqipëri, por Kristian Panuçi nuk ka kohë të zgjatet me deklarata e…

Panuçi: Euro 2020 fiksim, Kapelos i kam dhënë diçka edhe unë

Trajneri i ri i Shqipërisë, Kristian Panuçi, i ka të qarta synimet dhe objektivat tashmë që…

Duka: Panuçi zgjedhja e duhur, nuk ka lidhje aspekti financiar

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbolit, Armand Duka, ka folur për mediat gjatë prezantimit të Kristian…

Panuçi prezantohet: Shpresoj të lë gjurmë, dua Euro 2020!

Trajneri i ri i Shqipërisë, Kristian Panuçi, ka firmosur sot kontratën që e lidh me Shqipërinë…

Ndihmësi i Panuçit, ish-mbrojtësi i Romës?

E mbani mend Marko Kasetin? Ndoshta shumë pak, po të mos ishte që me Romën ka…

Panuçi mbërrin në Tiranë, shfaqet i lumtur!

Kristian Panuçi mbërrin në tokën e shqiponjave… Para gjysmë ore, ai ka zbarkuar në aeroportin e…

Tare godet sërish, Kalaj në gjurmët e Strakoshës!

Ditë më parë, Igli Tare ka afruar një tjetër futbollist shqiptar në radhët e Lacios duke…

Ish ndihmësi i tij te Shqipëria, Kapelon e kontestojnë në Kinë!

Te Interi presin merkaton, në Kinë rezultatet. Moment aspak i lumtur për Suning, pronarët e klubit…

Pas Panuçit, FSHF zgjedh italian edhe drejtorin teknik!

Praktikisht, figura e drejtorit teknik të kombëtares, është kthyer në një garë dyshe mes Kamolezes dhe…

Prapaskenat, De Kanio dhe Zenga kërkuan shumë para, Sedorf “llafazan”!

  Ish trajneri i Udinezes ishte shumë pranë firmës, por në fund kontrata ekonomike ishte “e…

Panuçi pritet në Tiranë, Duka: E zyrtarizojmë sot

Kristian Panuçi pritet të vijë në Tiranë sot në mbrëmje. “Sport Ekspres” zbuloi dje emrin e…

Panuçi në stolin e Shqipërisë, do të përfitojë 240 mijë euro!

Pas 34 ditësh që pas largimit të De Biazit, kombëtarja e Shqipërisë bëhet me trajner. Sot…

Lajmi i madh, Liga po kthehet në realitet

Liga e futbollit profesionist në Shqipëri, një tabu që duket mision i pamundur për të gjithë.…

Juventusi nuk u ndahet shqiptarëve, merr sërish sulmues

Sezonin e shkuar Juventusi kishte një sulmues shqiptar te të rinjtë, Andi Zeqiraj, i cili luante…

“Mund të bëjmë një punë të mirë, e njoh Shqipërinë”

Dy javë më parë, Panuçi për “Sport Ekspres” do të pranonte negociatat me FSHF-në : Me…

Panuçi, 16 trofe të fituar si protagonist, por kombëtarja…

  Nga fillimet te Xhenoa, kalimi te Milani i Kapelos, lavdia në Madrid, zhgënjimi te Interi,…

Trajneri i ri i Shqipërisë, si i shpëtoi vdekjes para 21 vitesh

Verë, viti 1996, Kristian Panuçi ishte në kulmin e karrierës, 23 vjeç, titullar te Milani, e…