Zyrtarizimi pritet brenda 24 orësh, arkitekti i Shqipërisë së Europianit merr Livornon

Një lëvizje re pritet të vijë te Livorno, skuadra që luan në Serinë B dhe ndodhet në vendet e fundit të renditjes. Shumë rezultate negative të marra radhazi, kanë shtyrë drejtuesin e ekipit për të larguar trajnerin Breda. Mediat italiane raportojnë se zëvendësuesi i tij është gati dhe pritet të mbyllet brenda 24 orësh.

Bëhet fjalë për Paulo Tramezzanin, një nga arkitektët kryesorë të Shqipërisë së Europianit. Mungesa e tij u vu re kur De Biazi drejtonte Shqipërinë, ndërsa pa të, diçka mungonte në skuadër. Gjithashtu edhe Sionin me Luganon arriti që t’i merrte nga vendet e fundit, për t’i dërguar në Europë. Për të vazhduar më tej me suksesin, teksa edhe me APOEL arriti që të shpallej kampion në Qipro. /Sport Ekspres/