Kombëtarja, sot “etapa” e re e…Panuçit

Nga Fatmir Efica Sot përballë Shqipërisë është një skuadër modeste si Lihtenshtejni. Një sfidë e radhës…

Përballjet me Lihtenshtejnin, dy fitore 2-0 dhe goli rrufe i Hykës!

Lihtenshtajni është kundërshtari më modest i Kuqezinjve në grupin G të eliminatoreve të Botërorit “Rusi 2018”. …

Agolli hap korsinë “Panuçi” dhe lajmëron lamtumirën!

  Historia e pabesueshme e kapitenit, prej 12 vjetësh kuqezi, mund të mbyllet pas katër ndeshjeve.…

Manaj debuton me… karton të verdhë

Pa mbërritur mirë në Spanjë, rej Manaj ka debutuar menjëherë te Granada, sepse Segunda Division nuk…

Kosovë madhështore, thyen Norvegjinë e Odegardit

Kosovë e mrekullueshme, me talente të mëdhenj dhe sidomos zemër të madhe. Përfaqësuesja U-21 e vëllezërve…

Prapaskena/ Agjenti: Elseidi refuzoi Juventusin!

Elseid Hysaj e ka pasur një mundësi të madhe që gjatë kësaj vere të transferohet te…

Skandali, Endri Çekiçi nuk mori vizën për në Irlandën e Veriut

Edhe një herë, del në dritë një problem që Shqipëria e vuan prej dekadash, por na…

De Biazi takon kuqezinjtë dhe parashikon rezultatin

Stërvitja e fundit para ndeshjes kundër Lihtenshtejnit, në program në orën 19.00, ka nisur me një…

“Kthehet” De Biazi, zbret në fushë së bashku me Panuçin

Ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biazi është paraqitur në seancën e fundit stërvitore para ndeshjes me…

Agolli, mesazhi i lamtumirës… kuqezi

Ansi Agolli ka dalë në konferencën për shtyp përkrah Kristian Panuçit dhe teksa ka kujtuar kohët…

Panuçi: Dera e kombëtares e hapur për të gjithë, edhe për të dalë

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Kristian Panuçi, ka dalë para mediave në konferencën e zakonshme…

Panuçi: Uroj të ndjek rrugën e De Biazit, formacioni sekret!

Kristian Panuçi doli në konferencën për shtyp duke folur për përgatitjet,ekipin, Sadikun, rastin “Cikalleshi”, lojtarët e…

De Biazi: Do të hutohem në tribunë, ata janë ende djemtë e mi!

Xhani de Biazi mbërrin sot në Tiranë, teksa të shtunën do të jetë në “Elbasan Arena”:…

Serume dhe shumë kura, Sadiku mungon nesër

Armando Sadiku vazhdon të mos jetë i gatshëm për Kristian Panuçin dhe as në stërvitjet e…

Bushi, i zhgënjyer nga Keidi Bare: Ajo penallti nuk duhej shkaktuar!

Trajneri i kombëtares U-21, Alban Bushi, ka mbetur mjaft i zhgënjyer nga humbja e pësuar në…

Kuqezinjtë e Bogdanit ndalen në miqësoren e dytë

Shqipëria U-19 fitoi para dy ditësh në Fier kundër Gjeorgjisë, por sot ka imituar kombëtaren U-19…

Balliu i sinqertë: Nuk e dija që isha shqiptar, Federata më njoftoi

Mbrojtësi 25-vjeçar Ivan Balliu është një personazh i veçantë: i lindur dhe rritur në Spanjë, formuar…

Trajneri, bisedë me Latifin përpara stërvitjes

Kristian Panuçi ka shkëputur më vete Liridon Latifin, teksa edhe në prani të Ervin Bulkut, ka…

Panuçi surprizon, Llullaku projektohet si pykë e fshehur

  Trajneri ka bërë eksperimentet e radhës, teksa kapiteni Agolli do ta nisë nga minuta e…

Dermaku kthehet në Lega Pro, Empoli nuk ia dha shansin

Kastriot Dermaku është transferuar zyrtarisht nga Empoli te Kozenca, duke u kthyer në Lega pro, aty…

Shqipëria e Bushit shumë fatkeqe, bie në shtesë

Fat i keq, mund të quhet, edhe pse Shqipëria shpesh vite më parë mundej në fund…

Ndodh ajo që pritej, Lautern largon Alijin

U mundua gjithë verën t’i gjente sistemim, u fol edhe për huazim në Poloni, por në…

Sadiku “out”, nuk luan të shtunën

Në ndeshjen më të lehtë të grupit, kundër Lihtenshtejnit, do të luajmë pa sulmues “pykë”, pasi…

Bogdani: Fitore e merituar, nga ky ekip do të dalë pasardhësi im…!

SHQIPËRI-GJEORGJI 1-0 Shënues: Çela 80′ SHQIPËRIA: Qirko, Arapi, Çela, Gjura, Abara, Rama, Gkertsos, Lakti, Burba (Myrteza…

Alban Bushi kërkon… mrekullinë në shtëpinë e Xhorxh Bestit

Shqipëria U-21 e drejtuar nga Alban Bushi do të zbresë sot në fushë, në orën 20:30,…

Vrasësi serb premton: Morina nuk e ka të gjatë në Serbi

Mbetet në fije të perit Ismail Morina, i cili pret gjykimin nga Gjykata e Lartë në…

Sadiku: Nëse nuk ia dal, gati edhe Latifi. Alioskit i kam thënë të festojmë golin tim

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, është shfaqur sot para gazetarëve, për të hedhur dritë edhe…

Vajzat kuqezi nuk e përballojnë dot të nxehtin, i dërrmon Bosnja

Para dy ditësh Shqipëria U-19 për femra mundi 2-0 Bosnje-Hercegovinën në një miqësore luajtur në Kamzë,…

Duka: Cikalleshi gaboi, ta shlyejë me një gol kundër Spanjës

Armand Duka qëndron në krah të trajnerit Kristian Panuçi, natyrisht, kur bëhet fjalë pë probleme disiplinore…

Manaj prezantohet në Spanjë, Granada ndoshta shansi i fundit

Rej Manaj është vetëm 21 vjeç, por nuk është më një fëmijë dhe CV e tij është goxha e…

Xhaka kërkon të kthehet: Nuk kam thënë kurrë që do e lë Shqipërinë

Taulant Xhaka është penduar për sjelljen e tij dhe i ka kërkuar falje trajnerit Kristian Panuçi,…

Shqipëria mund Gjeorgjinë, vendos talenti i PAOK-ut

Shqipëria U-19 ka fituar miqësoren e parë, nga dy të tilla, që ka programuar në Fier…

Herolind Shala rinis gjithçka nga Danimarka

Është rritur në Norvegji, shkëlqeu te Odd dhe prej aty kapi kombëtaren shqiptare. Deri aty, gjithçka…

Sëmundja e zakonshme, tifozët shqiptarë duan vetëm ndeshjet e mëdha

Vjen Lihtenshtejni? As i intereson njeriu! Ky është realiteti i hidhur që rrethon kombëtaren tonë, atë…

Latifi: Për kombëtaren luaj në çdo rol, kalimi në Hungari i menduar mirë

Liridon Latifi ka dalë sot para medieve në konferencë për shtyp, për shkak se Armando Sadiku…

Grezda shpreson të luajë: Dua të bind Panuçin, kemi vetëm Lihtenshtejnin në mendje

Eros Grezda ka qenë një ndër lojtarët që ka dalë sot në konferencë për shtyp dhe…

Vjen edhe Hyka, Panuçi “i mbledh rripat” skuadrës

Jahmir Hyka ishte risia e kombëtares në stërvitjen e sotme, në seancën e paradites. Mesfushori ka…

Po vuan në Rusi, Roshi mund të shkojë në Zvicër

Odise Roshi e ka nisur ters sezonin e ri në kampionatin rus me Ahmat Groznin. Mesfushori…

Shulku: Cikalleshi jashtë? Çdo trajner ka mënyrën e punës së tij!

Ilir Shulku, në një intervistë të dhënë për “RTSH”, ka prekur disa tema interesante, nga mpionati,…

“Diktatori” Panuçi dhe mësimet e… Kapelos!

Pas respektimit të orarit dhe programit (e pësoi Cikalleshi) hapi i radhës do të jetë sjellja…