Memushaj, çfarë elozhesh Napolit të Hysajt!

Ledian Memushaj, mesfushori i Beneventos, kundërshtari i ardhshëm i Napolit në “San Paolo”, ka dhënë disa…

Penalltitë i kthehen makth, Salihi pëson humbjen e parë në Austri

Kundër Riedit, klubit ku u bë i njohur në Austri, Hamdi Salihi e kishte një ndeshje…

Bilanci i Alban Bushit: Tre pikë shumë mirë, ja emrat që mund t’i marrë Panuçi

Alban Bushi dhe Shqipëria U-21 janë kthyer me 3 pikë nga dy transferuat në Irlandën e…

Kololli imiton Ronaldon, por edhe Kasami e Demhasaj mahnitin në Zvicër

Benjamin Kololli vazhdon të shkëlqejë në Zvicër, sepse dje shënoi një supergol në fitoren e bujshme…

Hysaj vuan, por Napoli fiton me tris

Kajehon, Mertens dhe Zielinski. Kanë mjaftuar tri gola në “Dall’Ara” të Bolonjës për të fituar dhe…

Nga Strumica në Bergamo, Berisha “i pakalueshëm”!

Përballë Sasuolos, duhen dy super pritje të gardianit kuqezi për të t’I dhënë fitoren e parë…

Tramexani, rrugëtimi te Sioni në malore!

Largimi nga Lugano dhe firma me Luganon për të drejtuar Sionin pritej të ishte hapi deçiziv,…

Mihajloviç prish debutimin e Memushajt

Ledian Memushaj ka veshur dje për të parën herë fanellën e Beneventos në Serinë A (ka…

Bare shkëlqen, dy vite pritje për një gol

Keidi Bare ka lënë pas dëshpërimin e kartonit të kuq dhe penalltisë së shkaktuar në Irlandën…

(VIDEO) Grezda nxjerr “helmin” e Strumicës!

Një gol në frymën e fundit, ndoshta duke nxjerrë kështu të gjithë “helmin” që kishte gëlltitur…

Hebajt i mjaftojnë 11 minuta në Slloveni, Sadiku zhgënjen me Legian!

Domzhale kthehet te fitorja dhe merita është e një shkodrani… Rubin Hebaj, sulmuesi i ekipit Shpresa…

FC Korça vazhdon miqësoret italiane

FC Korça vazhdon turneun miqësor në Itali, me 12-vjeçarët korçarë që luajtën edhe dy ndeshje dje,…

Ritëm i çmendur, Salihi mahnit sërish

Hamdi Salihi vazhdon të shkëlqejë në Austri, aq sa duket sikur është në lule të rinisë…

Morina, nga burgu kroat: Shqipëri, më ndihmo!

Ende në Kroaci, i burgosur dhe në pritje të ekstradimit në Serbi, ku kërkohet për shkak…

Bonuçi e Higuain “faraonët” e Serisë A, Hysaj ndër “varfanjakët” e Napolit

Gazzetta dello Sport ka publikuar sot listat e pagave për gjithë klubet e Serisë A. Leonardo…

Manaj luan ndeshjen e parë si titullar, fillim i vështirë në Spanjë

Rey Manaj është transferuar në fund të verës te Granada, në divizionin e dytë spanjoll. Ku…

Panuçi: Më nervozoi më shumë fitorja ndaj Lihtenshtejnit, ndoshta gabova formacion në Maqedoni

Trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, është shfaqur sot para gazetarëve, duke bërë analizën e gjerë…

Panuçi shpërthen: Cikalleshi më mori në telefon pas nisjes së avionit

Trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi, duke folur nga selia e FSHF-së në analizën e dy ndeshjeve…

Alioski: Sa të vështirë e kisha ndaj Shqipërisë!

Sulmuesi i Lidsit me mbiemër Aliu, por të tjetërsuar në Alioski, ka folur për mediet maqedonase:…

Ekstradimi i Morinës, presidenti Meta takon ambasadoren kroate

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është aktivizuar pas lajmit se Gjykata e Lartë kroate ka aprovuar…

Një foto sa 1000 fjalë: Futbolli bashkon, nuk ndan!

Supertalenti shqiptar i Maqedonisë, Enis Bardhi, ka dalë nga fusha i përqafuar me Jahmir Hykën, duke…

Angelovski, i pakënaqur: Bëmë më shumë se Shqipëria!

Trajneri i Maqedonisë, Igor Angelovski, për “Supersport”, u shpreh: “Ishte një ndeshje interesante, mes dy skuadrash…

Duka: Nuk e meritonim fitoren, organizimi…

Armand Duka foli për “Supersport”, pas ndeshjes. Presidenti i FSHF-së tha: “Nga pikëpamja organizative nuk e…

Andi Lila, i befasuar me aktivizimin!

Ka luajtur në një ndeshje kur s’e priste askush, pasi nuk ishte projektuar të paktën nga…

Berisha: Një moment vendosi barazimin!

Etrit Berisha bëri disa pritje të rëndësishme duke shpëtuar rezultatin. Për “RTSH”, ja se çfarë tha…

Sadiku: Keqardhje për rastin, ja pse e humba!

Armando Sadiku ka folur për RTSH pas ndeshjes, duke komentuar paraqitjen e ekipit dhe të tijën.…

Arlind Ajeti realist, kritikon lojën!

“Mendoj që fillimi i ndeshjes dhe minutat e para dhe në fund kishin vështirësi. Nuk gjenim…

Roshi: Nuk e kuptova penalltinë…!

Pas ndeshjes ka folur edhe Odise Roshi, autori i golit, që për RTSH u shpreh: “Të…

Mavraj: Maqedonasit aktorë, arbitrit i dridhej buza…!

Mërgim Mavraj ka folur pas ndeshjes dhe ka akuzuar si futbollistët e Maqedonisë, ashtu edhe arbitrin…

Alioski: Nuk ishte Shqipëria që prisja

Ezgjan Alioski, shqiptari i Maqedonisë i cili na shënoi në Shkodër, me një shqipe të kulluar…

Agolli “kërcënon” Italinë: Nuk i dihet…!

“Duke parë ndeshjen, mendoj se ishte rezultati i duhur. Ishte e hapur, mund të kishim fituar…

Panuçi ia vë fajin kondicionit fizik!

“Pjesa e parë s’kemi bërë asgjë, luajtëm shumë pak futboll. Në pjesën e dytë ndryshuam dhe…

Roshi bën dhe “zhbën”, në Strumica barazim me pengje!

Nuk ka fitues. Në një ndeshje të tensionuar, por shumë të shëmtuar teknikisht, dalim të pamundur…

(FOTO) Gazetari shqiptar sfidon maqedonasit, nuk e heq flamurin kuqezi!

Kaos në tribunën e gazetarëve. llatko Andonovski, zëdhënës i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, i ka…

DIREKT/ Barazon Maqedonia me 11-metërsh

E martë, 5 shtator, 20:45, Strumica, Maqedoni Maqedoni – Shqipëri 1-1  Shënues: Roshi 53′, Trajkovski 78′…

“Ballistët” bllokohen te dera, skandali maqedonas!

Disa pjestarë të tifogrupit Ballistët, pra të Shkëndijës së Tetovës, nuk kanë pasur karta identiteti, dhe…

Publikohen formacionet, Kosova kërkon fitoren e parë

Janë publikuar dhe formacionet e ndeshjes Kosovë-Finlandë, e cila do të luhet sot në “Loro Boriçi”,…

Maqedoni-Shqipëri, formacioni kuqezi me surpriza

Befasi të mëdha në formacionin kuqezi para sfidës ndaj Maqedonisë. Panuçi e mban fjalën, formacionin nuk…

Abazaj superstar, një natë sa për një sezon!

Ishte ylli iu madh i Shqipërisë U-21, që fitoi mbrëmë 3-2 në Islandë, kundër një rivali…

E tmerrshme, Gjykata e Lartë kroate dënon me “vdekje” Ballist Morinën!

Makthi po bëhet realitet, Ismail Morina do të ekstradohet në Serbi. Personazhi i famshëm i dronit…