Browsing Tag

Rodrigo

Barcelona kërkon sulmues, pranë yllit të Valencias

Barcelona është në kërkim të një qendërsulmuesi. Luis Suarez është e vetmja alternativë cilësore në sulmin katalanas. Kështu, është e detyrueshme një ndërhyrje emergjente në merkato për të sjellë një lojtar cilësor. Rodrigo është emri që…

Napoli nuk përmbahet, synon goditjen e trefishtë!

Napoli ka një lidhje të veçantë me Argjentinën. Diego Armando Maradona është simboli dhe krenaria e napolitanëve, një dashuri e përjetshme që nuk do shuhet kurrë. Kështu që vendi nga vjen “Zoti i futbollit” ngjall gjithmonë emocione të…

Reali, Santos dhe Vinisjus: Rrëfehet talenti Rodrigo

Rodrigo Goes po shijon ditët e tij të fundit me skuadrën e Santosit. Pak javë më vonë 18-vjeçari do të marrë avionin për në Madrid, ku do t’i bashkohet klubit më të trofeshëm në botë: Real të Madridit. Një vit më parë Florentino Perez…

Tite i hap krahun brezit të ri, ftesa për adoleshentët e Realit

Te Brazili po mendojnë që tani për t’i dhënë kombëtares “Seleçao” një frymë të re me inkuadrimin në kombëtare të brezit të ri. Sipas lajmeve që raportojnë mediet braziliane, në listën e kombëtares për miqësoret e shtatorit do të jenë dhe dy…