Kristian Shpendi është i pandalshëm në Itali, shënon golin e 17 në kampionat

Kristian Shpendi po shijon momentin e tij. Sulmuesi shqiptar po zhvillon sezonin më të mirë në…

VIDEO/ Arabia Saudite shpall zyrtarisht kanidaturën për Kupën e Botës, kanë krijuar edhe logon, slloganin dhe videon zyrtare

Arabia Saudite synon ta çojë përpara projektin ambicioz që ka nisur në futboll. Shteti nga Lindja…

Mosaktivizimi i Brojës shqetëson Chelsea-n, Fulhami prish planet e bluve të Londrës

Armando Broja nuk po merr minutat e pritura te Fulhami. Sulmuesi shqiptar u transferua në ditën…

Sezoni që mund të fusë Interin në histori, ja rekordet që mund të thyejnë zikaltrit në Serinë A

Interi po përparon i qetë drejt titullit kampion në Serinë A. Ylli i dytë në fanellë…

“I thashë lojtarëve që sot doja një skuadër krenare”, Orges Shehi: Kur humb një ndeshje, tjetrën pret që ta fitosh

Partizani është rikthyer në mënyrë bindëse të fitorja. Ekipi i Orges Shehit ka mposhtur Kukësin me…

“Na u sajua një gol nga penalltia, nuk më pëlqen që skuadra shthuret”, kritika e Devollit: Loja vazhdon edhe kur pëson një gol

Partizani është rikthyer në mënyrë bindëse të fitorja. Ekipi i Orges Shehit ka mposhtur Kukësin me…

VIDEO/ Partizani rikthehet bindshëm te fitorja, mposht lehtësisht Kukësin dhe merr vendin e dytë në renditje

Partizani është rikthyer në mënyrë bindëse të fitorja. Ekipi i Orges Shehit ka mposhtur Kukësin me…

Sasuolo ndërron trajner, Kumbulla dhe Bajrami stërviten për herë të parë me trajnerin e ri

Alesio Dionisi nuk është më trajneri i Sasuolos. Humbja e thellë 1-6 kundër Napolit ishte e…

Egnatia po shkëlqen më si dikur dhe nuk po merr rezultatet, Tetova; Na shqetëson fakti që nuk po fitojmë

Egnatia dhe Dinamo kishin vëmendjen kryesore në ndeshjet e sotme të Superiores të orës 13:30. Kjo…

“Nuk luajtëm shpejtë dhe nuk kishim freski”! Mirel Josa flet pas humbjes me Skënderbeun: Një gabim individual solli humbjen tonë

Egnatia dhe Dinamo kishin vëmendjen kryesore në ndeshjet e sotme të Superiores të orës 13:30. Kjo…

Trajneri i Dinamos flet pas barazimit: Egnatia kryeson me meritë Superioren, por sot meritonim që të fitonim ne

Egnatia dhe Dinamo kishin vëmendjen kryesore në ndeshjet e sotme të Superiores të orës 13:30. Kjo…

 “Jemi te katër më të mirët, por si do të rrimë këtu tani?”! Fituan në fund kundër Laçit, trajneri i Skënderbeut: Pika jonë më e fort është harmonia

Egnatia dhe Dinamo kishin vëmendjen kryesore në ndeshjet e sotme të Superiores të orës 13:30. Kjo…

VIDEO/ Dinamo mban Egnatian dhe i jep mundësi Vllaznisë t’i afrohet kreut, Skënderbeu merr fitoren e madhe në fund kundër Laçit me Nikajn

Egnatia dhe Dinamo kishin vëmendjen kryesore në ndeshjet e sotme të Superiores të orës 13:30. Kjo…

“Po ngacmonin fëmijët e mi se isha në lidhje me Brozovic”! Wanda Nara merr dëmshpërblim nga gazetari që publikoi lajmin: Ne jemi familje tradicionale, na solli probleme

Gjykata në Milano ka marrë këto ditë një vendim sipas të cilit gazetari Fabrizio Corona do…

“Kristjan Asllani është i jashtëzakonshëm për mua”! Gazetari italian tregon ndryshimin e mesfushorit të Shqipërisë: Nuk e kishte këtë personalitet

Kristjan Asllani po merr vlerësime të mëdha në mediat italiane. Më në fund mesfushori shqiptar po…

Drejtoria Teknike prezanton programin stërvitor për muajt në vazhdim për Shoqatat Rajonale

Drejtoria Teknike e FSHF-së ka organizuar mbledhjen e radhës me Drejtorët Teknikë të Shoqatave Rajonale në…

Dashuria e madhe për madrilenët! Sergio Ramos bindi Mbappe të firmos për Real Madrid, i ofroi të flinte në shtëpinë e tij në Spanjë

Shumë besojnë se Kylian Mbappe do të nënshkruajë me Real Madridin në fund të këtij sezoni…

U nda nga gruaja, lojtari i Argjentinës mbetet peng i bashkëshortes: Nëse nuk paguan shtëpinë, do i shes medaljen e fituar në Botëror

Futbollisti argjentinas, Ezekiel Palavios po divorcohet nga gruaja e tij Jessica Frias dhe po përjeton një…

“Për Shqipërinë do të jetë derbi”, menaxheri i Mitajt paralajmëron italianët: Po rekuperohet Broja, nuk do vijnë për pushime në Europian

Shqipëria dhe Italia do të luajnë ndeshjen e parë në grupet e Euro 2024 mes tyre.…

Manchester City do të ndajë Ernest Muçin nga “binjaku i tij” te Beshiktashi, por anglezët do t’i hapin rrugën Rei Manajt

Ernest Muçi dhe Semih Kilicsoy janë dy talentet e mëdhenj aktualisht te Beshiktashi. Menjëherë pas mbërritjes…

“Është nga më të mirët në qarkullim, do të jetë njeriu i merkatos”, menaxheri i Mitajt e ka siguri: E pret një karrierë e madhe

Mario Mitaj pritet që të ndërrojë ekip në verë. Të paktën kështu shprehet menaheri i tij,…

“E nisa futbollin me miqtë dhe arrita në Serinë A”, Elseid Hysaj: Kundër Milanit ëndërron të luash që fëmijë, të luajmë siç bëmë ndaj Bajernit

Lacio do të sfidojë Milanin mbrëmjen e nesërme, duke nisur nga ora 20:45. Elseid Hysaj është…

Ish-shoku i skuadrës zbulon të ardhmen e Zidanit: Më ka thënë se pranon vetëm këto tre skuadra

Zinedin Zidani është një nga emrat e përfolur për të zëvendësuar Ten Hagun në stolin e…

Shqipëria e sheh si alternativë për portën, gardianin shqiptar e kërkojnë tre gjigantët e Premier League-s

Tre gjigantët e Premier League-s po shqyrtojnë mundësinë për të marrë në organikën e tyre Diant…

Frederik Veseli kualifikohet në gjysmëfinale, ekipi i tij eliminon Gallatasarain nga Kupa e Turqisë

Mbrëmjen e sotme janë mësuar se cilat do të jenë çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Turqisë.…

VIDEO/ Tifozët e Al Nassr-it nderojnë Ronaldon pas dënimit nga Federata, thërrasin në kor emrin e tij dhe hapin banerin në minutën e 7

Cristiano Ronaldo nuk është i pranishëm në fushën e lojës mbrëmjen e sotme. Ylli portugez u…

“2-3 kafe në ditë dhe vetëm 4 cigare”! Kaloi momentin e vështirë, Zdenek Zeman bëhet gati për jetën e re

Zdenek Zeman luftoi me sëmundjen dhe ia doli që të fitonte një betejë të rëndësishme në…

“Më bëj një nder, shko te Kristiano Ronaldo se është i v.dekur”! Mourinho tregon humbjen e vetme në karrierë që nxori lot: Fshiva lotët dhe shkova

Jose Mourinho, ish-trajneri i Realit, ka folur pas shumë vitesh për humbjen e tij më të…

VIDEO/ “La, La, La, Laj, I love you Rei Manaj”! Turqit dalin në stadium me flamurin e Shqipërisë, i kushtojnë këngë sulmuesit të Kombëtares tonë

Rei Manaj është padyshim lojtari i momentit te Sivaspori. Sulmuesi i Kombëtares po shënon thuajse në…

Në Poloni nuk kanë marrë ende paratë nga transferimi i Ernest Muçit, turqit do ta paguajnë kartonin e shqiptarit me 7 këste

Ernest Muçi është duke shkëlqyer te Beshiktashi. Pas transferimit nga Legia e Varshavës, futbollisti shqiptar i…

Përshkoi më shumë kilometra se të gjithë dhe 97% pasime të sakta, media italiane: Kristjan Asllani nuk është më zëvendësuesi i Calhanoglu, kemi 2 drejtorë

Kristjan Asllani ka bindur edhe njëherë tjetër nga minuta e parë. Mesfushori shqiptar luajti kundër Atalantës,…

“Nuk po ta them se e kam mik të ngushtë, por ka klas”! Zbulohet prapaskena, Mbappe i ka kërkuar presidentit të Real Madrid që të marrë edhe shokun e ekipit

Reali ishte afër sjelljes së Mbappes edhe në vitin 2022. por më pas transferimi dështoi sepse…

E bujshme/ Mbyllet karriera para kohe, Paul Pogba dënohet me 4 vite nga futbolli për shkak dopingu

Mbyllet karrieta e Paul Pogba! Ky futbollist mund të quhet “i mallkuar”. Dikur ishte një prej…

Njihuni me javën e 26 të Superiores që ndahet në dy ditë, e gjithë vëmendja është te klasikja e futbollit shqiptar

Java e 26-të e kampionatit “Abissnet Superiore” do të luhet të premten dhe të shtunën. Skuadrat…

Po përjeton momentin e artë të karrierës dhe tifozët po e krahasojnë me Ronaldinho-n, ja si e quajnë Ernest Muçin te Beshiktashi

Ernest Muci është duke përjetuar momentin më të artë të karrierës. Futbollisti shqiptar ka shkëlqyer në…

“Vitin e kaluar na vutë në diskutim”, Bastoni tregon arsyen e formës së shkëlqyer: Kjo është hakmarrja jonë

Alesandro Bastoni ka dhënë përshtypjet e tij të para për “DAZN”-in rreth fitores 4-0 kundër Atalantës.…

“Ne i ndërrojmë lojtarët, por nuk i humbim parimet”, Interi lumturon Inzagin: Ishim të egër sot, nuk mund të mohohet që luajmë mirë

Interi ka mposhtur lehtësisht 4-0 Atalantën, duke konfurmuar edhe sot se është i pandalshëm në rrugën…

VIDEO/ Inter i pandalshëm! Zikatrit shpërfytyrojnë edhe Atalantën, shënojnë 4 gola në ndeshjen e 4-t radhazi

Interi nuk njeh kundërshtarë këtë sezon. Titulli kampion është gjithnjë e më pranë zikaltërve. Skuadra e…

Ekskluzive/ A u takua Silvinjo dhe Zabaleta me Armando Brojën pas ndeshjes Fulham-Aston Villa? Zbulohet e vërteta, sulmuesi me temperaturën 40

Të gjithë u çuditën në ndeshjen e fundit të Fulham, që fitoi në transfertë ndaj Manchester…

VIDEO/ Muçi driblon dy kundërshtarë dhe i jep mundësinë Rashicës për të shënuar, rasti i humbur nga sulmuesi shqiptar

Beshiktashi është gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Turqisë. Bardhezinjtë kanë mposhtur Koniasporin me rezultatin 2-0,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online