Browsing Tag

Marko Rog

Ançeloti nuk e do, mesfushori i Napolit pranë largimit

Napoli pritet të përballet me ikjen e Alan dhe mund t’i duhen ardhje të reja. Marko Rog do të ishte një ardhje pa asnjë humbje financiare. Kroati është në pronësi të klubit të kaltër. Këtë sezon e ka kaluar i huazuar te Sevija, por përtej…

Napoli akord me Seviljen, kroati transferohet në La Liga

Kur e pyetën para disa ditësh për situatën e Marko Rog, trajneri i Napoli u shpreh shkurt dhe saktë. “Ai ka marrë një ofertë, por situata e tij është e pasigurt. Marko mund të huazohet, por vetëm në bazë të kushteve tona”, shprehej Karlo…