Takaj: Titulli, por edhe të rinjtë në mendjen tonë

0

Presidenti Ardian Takaj ishte i lumtur pas suksesit ndaj Partizanit. Pas ndeshjes, numri 1 i klubit korçar foli para gazetarëve, ku foli për rëndësinë e kësaj fitoreje ndaj një rivali direkt si kryeqytetasit dhe për objektivat e klubit për këtë sezon.

“A po ja marrim dorën Partizani? Jo… Ishte ndeshje bukur, e luftuar. Luanim për fitore të dyja skuadrat. Fitoi Skënderbeu dhe ishte e rëndësishme për ne”.

“Ne po luajmë futboll me djem të rinj, nuk është vetëm titulli, por dhe lojtarët e rinj që janë të rëndësishme për klubin”.

“Kemi lojtarë të rinj dhe të jemi me këmbë në tokë. Duhet të jemi të qetë, duhet dhe eksperienca. Në fazën e tretë do merret vesh kush është për titull kampion”, përfundoi Takaj.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.