Browsing Tag

Unai Emeri

Kthim pas në kohë, kur Salah refuzohej nga Unai Emeri

Një vit e gjysmë më parë, Mohamed Salah, ishte nën vëzhgim nga shumë klube elitare nëpër Europë. Një ndër palët e interesuara ishte dhe PSG-ja, ku asokohe drejtonte trajneri i tanishëm i Arsenalit, Unai Emeri.  Asokohe talenti i…

Barça hedh sytë nga Arsenal, Emeri bëhet “bllokadë”

Unai Emeri ka deklaruar në konferencën e tij të fundit përpara mediave se kërkon me çdo kusht qëndrimin e mbrojtësit spanjoll Nacho Monreal. Për mbrojtësin ka një interesim të fortë nga Barcelona, pasi katalanasit e shikojnë si një…

Emeri vjen me risi, Arsenali ndalon lëngjet e frutave

Unai Emeri ka filluar t’i japë Arsenalit formën që ai dëshiron. Sigurisht, ky është një proces kërkon shumë kohë, por teknikut spanjoll i kanë lënë dorë të lirë në çdo aspekt. Vendimi më i fundit që ka marrë trajneri i rii “topçinjve” ka…

Situata me Mesut Ozil, Emeri kundër të gjithë kritikëve

Ozil është kthyer në një çështje pas polemikave dhe tërheqjes së tij nga kombëtarja gjermane. Të gjithë kanë shprehur mendimin e tyre, shumë e kanë sulmuar lojtarin e Arsenal me prejardhje turke, por ka dhe nga ata që i kanë dalë në krah. I…