Browsing Tag

Mariano Diaz

VIDEO | Ndeshja e rezervave, Diaz dhe Vajeho protagonistë

Real Madrid ka mundur 3 – 1 Vijarealin në takimin e zhvilluar sot në “Santiago Bernabeu”. Zinedin Zidan vendosi të kryente rotacione në çdo repart, veprim ky që rezultoi i goditur. Autorët e golave ishin dy lojtarë që jemi mësuar t’i…

Eurogoli i Mariano Diaz, dy legjenda komplimentojnë sulmuesin

Mbrëmje fantastike për Mariano Diaz, i cili shënoi një gol të mrekullueshëm në ndeshjen e parë të këtij sezoni me Realin e Madridit. Sulmuesi u rikthye në Madrid pas eksperiencës me Lionin dhe e ka nisur menjëherë me gol. 25-vjeçari me…

Reali rikthen sulmuesin, Lopetegui u bind me një telefonatë

Reali është pranë një goditje në sulm. Spanjollët janë pranë akordit me Mariano Diaz, sulmuesin e Lionit. Do të bëhej fjalë për një rikthim në shtëpi, sepse lojtari me origjinë nga Republika Domenikane ka qenë më parë pjesë e klubit. Ai…

Fekir “thumbon” Liverpulin, Diaz ofertë nga Spanja

Sevilja është e interesuar për sulmuesin e Lionit, Mariano Diaz. Spanjollët kanë afruar 25 milionë euro për kartonin e lojtarit me origjinë nga Republika Domenikane, por që ka lindur në Spanjë. Lioni ka refuzuar ofertën e Seviljes, por…