Browsing Tag

Maldini

Rrëfehet Kaka: Ky Milan më jep besim, Juve s’ka konkurrencë

Rikardo Kaka po shijon jetën larg fushave të futbollit, por braziliani e di mirë se nuk mund të jetojë pa këtë sport që i ka dhën gjithçka. Momentalisht 36-vjeçari po merr licencën për drejtor sportiv, ndërsa së shpejti do të fillojë edhe…

Milanit i tha “jo”, Maldini nis punë te kombëtarja

Për arsye të ndryshme, disa të qarta e disa të errëta, Paolo Maldini refuzoi ofertën për një post drejtues në Milanin e ri, të kinezëve. Që prej ndarjes nga futbolli, Maldini nuk ka pasur asnjë rol në botën e futbollit, por në orët e…

Maldini: Vendimi për të refuzuar Milanin, i drejtë

Paolo Maldini mbetet stoik dhe i bindur se ka marrë vendimin e duhur duke refuzuar ofertën e Milanit për një post drejtuesi në klub. "Mora një vendim në tetor dhe e konsideroj të drejtë e të menduar mirë. Kam ende dyshime, mbetet…

Maldini: Te Milani më shohin si problem

Paolo Maldini nuk është i sigurt nëse mund të rikthehet te Milani, pasi sipas tij në klub e shikojnë si një problem. Mbrojtësi legjendar ka bërë më shumë se 900 ndeshje me kuqezinjtë në karrierën si lojtar, por nuk iu dha asnjë rol…

Maldini, skeptik për kinezët e Milanit

Kapiteni legjendar i Milanit, Paolo Maldini, është kthyer të flasë për të kuqezinjtë, por dhe për tema të tjera që kanë bërë zhurmë këtë javë në futboll, shkarkimin e Ranierit nga Lesteri apo konfliktin në shtëpinë Juventus mes Alegrit e…