Dinastia Maldini vazhdon, 17-vjeçari Daniel tregon ëndrrën “axurre”

0

Daniel Maldini mban një mbiemër që peshon shumë në botën e futbollit. I biri 17-vjeçari i Paolo Maldinit është grumbulluar së fundmi në kombëtaren U18 të Italisë, pas paraqitjeve te mira me skuadrën Primavera të Milanit.

Në një intervistë të dhënë për “Sky Sports”, sulmuesi i ri shprehu krenarinë për ftesën në kombëtare dhe objektivat që ka për të ardhmen”.

ËNDRRA DHE KËSHILLA E BABAIT – “Jam shumë i gëzuar që jam pjesë e kombëtares. Do ta nderoj fanellën “axurre” dhe ëndërroj që një ditë të kap kombëtaren e parë ashtu siç kanë bërë gjyshi dhe babai im. Gjithmonë kam pasur ndihmën dhe këshillim nga babi. Më thotë gjithmonë që të qëndroj me këmbë në tokë dhe të qëndroj i përulur në fushë dhe jashtë saj”

ROLI – Jam lojtar ofensiv, mesfushor i avancuar ose sulmues i tërhequr që mendon të shënojë. Pikat e mija të forta janë, kombinacionet e shpejta, goditjet e dënimit dhe kam aftësi për t’i kuptuar aksionet para të tjerëve”, tha Daniel.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.