Browsing Tag

Lacazette

Lakazet injoron Barcelonën: Nëse Arsenali më do, nuk largohem!

Aleksandër Lakazet është në kulmin e karrierës. Transferimi të Arsenali e ka ndezur më shumë dhe është shndërruar në një nga lojtarët më të mirë të Premier Ligës. Bashkë më Obamejang kanë një kimi shumë të mirë dhe shënojnë pa fund. Për…

“Presion” mbi Grizman, tre emra për sulmin e Barcelonës

Antuan Grizman do të largohet pas 5 vitesh nga Atletiko e Madridit. Sulmuesi francez  e shpalli vetë lajmin, ndërkohë që nuk dihet akoma klubi i tij i ardhshëm. Barcelona mbetet në avantazh, por për 28-vjeçarin ofertat janë të shumta.…

Çmenduri në Londër, Lakazet “hesht” Napolin (VIDEO)

Do të luhen sot ndeshjet e kthimit çerekfinale të Europa League, me disa përballje shumë interesante. Në Gjermani, Ajntrahti do të kërkojë mrekullinë përballë skuadrës së Benfikës, që bëri një ndeshje thuajse perfekte në Portugali.…

UEFA toleron, i heq dënimin sulmuesit të Arsenalit

Skuadra e Arsenalit mori një fitore shumë të rëndësishme mbrëmjen e së dielës kundër Mançester Junajtid, por kundër Renes në “Europa League”, u turpërua me rezultatin 3-1. Në atë sfidë, mungoi sulmuesi Lakazet, i cili u ndëshkua me karton…

Arsenal i falet sulmit, vjen fitorja e pestë radhazi

Arsenali i Unai Emeri duket se nuk po di të ndalet. Fitorja e pestë radhazi në të gjithë kompeticionet dhe e katërta në kampionat. Ditën e sotme kanë triumfuar pastër 2-0, në “Emirates Stadium” përballë Everton dhe e shohin veten në…